İlimizde Cihan Hastanesi’ne 4 yeni doktor daha

Farklı hastanelerde uzun süre görev yapan 35 doktorun bir araya gelerek kurduğu Özel Cihan Hastanesi’ne 4 yeni uzman doktor daha geldiÖzel Cihan Hasta...

BÜYÜT

Farklı hastanelerde uzun süre görev yapan 35 doktorun bir araya gelerek kurduğu Özel Cihan Hastanesi’ne 4 yeni uzman doktor daha geldi
Özel Cihan Hastanesi’ne yaklaşık birkaç hafta önce başlayan isimler ise şöyle; Yeni doğan çocuk doktoru Metin Şen, Çocuk doktoru Bahriye Meriç, Psikolog Sedef Tezgörücü ve diyet uzmanı Kübra İşeri.
MESLEK LİSESİNDEN TIP FAKÜLTESİNE
Özel Cihan Hastanesi’ne 15 Temmuz 2013’te başlayan yeni doğan çocuk doktoru Metin Şen, 1976 Eskişehir doğumlu. Evli ve 1 çocuk babası olan Şen, İzmit Bağçeşme’de ailesiyle birlikte oturuyor. Meslek Lisesi uçak motoru bölümünden mezun olan doktor Metin Şen sonrasında Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 2001 yılında öğrenimini tamamlamış. 2009-2011 yılları arasında İzmit Kadın Doğum Hastanesi’nde başhekim yardımcılığı yapan Metin Şen, İstanbul TEM Hospital’de çocuk sağlığı ve hastalıkları kısmında 1 yıl görev yapmış. Meslek lisesi mezunu olmasına rağmen tıp fakültesini kazanarak doktorluğa ilk adımını attığı yıllardan bahseden Şen: “İstedikten sonra hiçbir şey zor değildir” dedi.

HASTANE ORTAKLARINDAN BAHRİYE MERİÇ
Özel Cihan Hastanesi ortaklarından biri olan çocuk doktoru Bahriye Meriç 1956 Bulgaristan doğumlu. Bulgaristan’da bulunan Sofya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1981 yılında mezun olan Meriç, 1987 yılında da uzmanlık aldı. 1989 yılında İzmit’e geldiğinden itibaren çeşitli sağlık kuruluşlarında çalışan evli ve 3 çocuk annesi Bahriye Meriç 25 yıllık doktor olmanın mutluluğunu yaşıyor. Öncesinde İzmit Seka Devlet Hastanesi, İzmit Kadın Doğum Çocuk Hastanesi ve 2008-2013 yılları arasında özel bir hastanede görev alan Meriç, 12 Ağustos 2013 tarihinden itibaren de Özel Cihan Hastanesi’nde çalışmaya başladı.

PSİKOLOG SEDEF TEZGÖRÜCÜ
İlk orta ve lise eğitimini Balıkesir'de tamamlayan Sedef Tezgörücü, 1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olup uzun yıllar Kocaeli Devlet Hastanesinde psikolog olarak görev yaptı. İzmit KentSA Ortak Sağlık Biriminde işyeri psikoloğu olarak hizmet veren Tezgörücü, çeşitli özel sağlık kurumlarında da uzun süre görev aldı. Bir süredir Cankatan Tıp Merkezinde psikolog ve aile terapisti olarak çalışmış olan Psikolog Sedef Tezgörücü, çocuk değerlendirme testleri, zeka ve kişilik testleri uygulama sertifikalarına sahip olup çeşitli ulusal kongrelerde yer almış sunumları, tıbbi dergilerde yayınlanmış çalışma ve makaleleri bulunmaktadır. Evli ve 1 çocuk annesi olan Tezgörücü, geçen hafta itibariyle Özel Cihan Hastanesinde çalışmaya başladı.

BESLENME VE DİYET UZMANI KÜBRA İŞERİ
Cihan Hastanesi’nin açılış tarihinden beri hastanede görev yapan beslenme ve diyet uzmanı Kübra İşeri Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimlerinden mezun olup Yüksek Lisansını aynı okulda tamamlamakta. 1980 Gölcük doğumlu Kübra İşeri İstanbul İhsaniye Süper lisesinden 2005 yılında mezun olmuş. İşeri’nin 2012-2013 yılları arasında Romatem’de fizik tedavi üzerine 1 sene deneyimi bulunmakta. Bekar olan Kübra İşeri Haliç Üniversitesi’nde tamamladığı uzmanlık diplomasını Eylül’de alacak.

09 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR