Eşmeliler tekrar sel felaketi yaşamak istemiyor

Kartepe’ye bağlı Eşme’de meydana gelen sel felaketleri halkı mağdur etmiş, belediye yetkilileri tarafından yapılan incelemeler neticesinde birtakım ç...

Kartepe’ye bağlı Eşme’de meydana gelen sel felaketleri halkı mağdur etmiş, belediye yetkilileri tarafından yapılan incelemeler neticesinde birtakım çalışmalar yapılsa da sel felaketlerinin tam olarak önüne geçebilecek bir çalışma yapılmamıştı. Aralarında 600 imza toplayarak basın açıklaması yapan bölge halkı, yetkililere seslenerek gerekli ölenlerin bir an önce alınmasını istedi.

 

“BAZI EVLER YIKILDI”

Bölge halkı adına basın açıklamasını Ali Galip Ateş yaptı. Ateş, “Mahallemizde 27 Ekim 2014 ve 23 Haziran 2015 tarihlerinde 2 büyük sel baskını meydana gelmiştir. Bu baskınlarda en büyük hasar Maden Deresi’nin taşması sonucu oluşmuştur. Bazı evler yıkılmış ve zemin katlar oturulmaz hale gelmiştir. Bölgemizde D-100 köprüleri sel geçişine uygun hale getirilmesine rağmen, Maden Deresi üzerindeki sağlık ocağı köprüsünde bugüne kadar hiç bir çalışma yapılmamıştır” dedi.

 

“ÇOCUKLAR KORKU İÇİNDE”

Ateş, “Eşme ve çevresinde yağmurlu havalarda herkes sel baskını olur diye araçlarını yüksek yerlere park etmek zorunda kalıyor. Çocuklar okullarına giderken korku içinde. Maden Deresi’nde sel tehdidi devam etmektedir. Sapanca Gölü ile D-100 arasında Maden Deresi ıslah çalışması yapılmadığından sel baskınları devam edecektir. Sonuç olarak Sağlık Ocağı Köprüsü ve Sapanca Gölü ile D-100 arasında Maden Deresi’nin ıslah çalışmasının bitirilmesi gerekmektedir. Yetkililerin mahallemize sözleri vardır, yerine getirmelerini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

22 Kasım 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR