İzmitli kuaförler Van’a malzeme yardımı yapacak

İzmit Artistik Kuaförler Derneği, Van’da zor günler geçiren meslektaşlarına araç-gereç yardımında bulunacakİzmit Artistik Kuaförler Derneği Başkanı ve...

BÜYÜT

İzmit Artistik Kuaförler Derneği, Van’da zor günler geçiren meslektaşlarına araç-gereç yardımında bulunacak

İzmit Artistik Kuaförler Derneği Başkanı ve üyeleri geçtiğimiz hafta intihar ederek hayatına son veren meslektaşları Barış Ulman için bir araya gelmişti. Dernek üyeleri ve çeşitli kuaförlerin de geniş katılımı ile önceki akşam Cumhuriyet Parkında bulunan Park Kafe de bir toplantı daha yapıldı

DEPREM KONUŞULDU
İzmit Artistik Kuaförler Derneği Başkanı Gökhan Ergin’in katılımı ile gerçekleşen toplantıya çok sayıda kuaför katılırken toplantıda Barış Ulman’ın ödenmesi gereken borçları ve geçtiğimiz hafta Van’da yaşanan depremi konuştular.

GEÇMİŞ OLSUN
Toplantının açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Gökhan Ergin, “Van’da yaşanan bu felaket nedeniyle İzmit Artistik Kuaförler Derneği olarak Van Kuaförler Oda Başkanı Veysel Koç’u arayarak geçmiş olsun dileklerimi ilettim. O da bana teşekkürlerini ileterek yapacağımız etkinlik hakkında başarılı olmamızı diledi. Ayrıca Van’daki kuaförlerin kapalı olduğunu çoğunun da dükkanlarının maddi hasar aldığını söyledi ve malzeme ihtiyaçları var” dedi.

DESTEK VERECEĞİZ
Başkan Ergin, “Bu konu ile ve Barış için düzenleyeceğimiz gece ile ilgili olarak bayram öncesi İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’la görüşmek için randevu talebinde bulunduk fakat bayram ve programlarının yoğunluğu nedeniyle bu görüşmeyi gerçekleştiremedik. Önümüzdeki günlerde bu konular ile ilgili, olarak Başkan Doğan ile tekrar görüşmek istiyoruz. Amacımız dernek olarak meslektaşlarımıza yardımcı olmak. Belediye Başkanımızın da desteği ile Van’da bulunan kuaför arkadaşlarımıza yardım ve malzeme toplayıp toplanan malzemeleri kendi ellerimizle onlara teslim edeceğiz” dedi.

ŞİMDİ SIRA BİZDE
Kuaförler olarak yardım amaçlı banka hesabı açacağız diyen Ergin, “İzmitli kuaförler olarak orada bulunan arkadaşlarımıza da destek çıkacağız. 1999 Marmara Depremini hepimiz yaşadık, ağır hasarlar aldık ve bu depremde çeşitli illerden bize yardım taleplerinde bulundular, şimdi bu felaketi onlar yaşıyor, bizde bu konuda ne kadar duyarlı olduğumuzu göstererek banka hesabı açıyoruz. Şimdi sıra bizde. Bu hesabı kuaför arkadaşlarımızdan Suat Birer denetleyecek. Ayrıca malzeme aldığımız toptancılar ile görüşerek kar gözetmeksizin bizlere bu konuda yardımcı olmalarını isteyeceğiz” diyerek herkesi destek vermeye davet etti.

KİMSE KALICI DEĞİL
Dernek Başkanı Gökhan Ergin’in ardından açıklamada bulunan Kuaför Suat Birer, “Bu konu gerçekten çok önemli. Barış arkadaşımız için elimizden geleni yapacağız. Bunun yanında kanser olarak evinde yatan Gürcan arkadaşımıza da destek çıkacağız. Biz Oda ve dernek olarak vatandaşın gözünde vizyon kaybettik. Biz kuaförler olarak bir araya gelip bu mesleğin değerini ortaya koyalım. Bu paraları ve yardımları oda veya dernek olarak toplamayacağız, kimse bizi yanlış anlamasın. Biz meslektaşlar olarak buradayız, arkamızda bir topluluk olursa bizler daha çok koşturmalıyız. Çünkü bu dünya da kimse kalıcı değil” dedi.

DAVET EDECEĞİZ
Açıklamasına devam eden Suat Birer, “Bizler Kuaförler Odasına muhalif falan değiliz, bu çalışmalarımız ile sesimizin duyulmasını istiyoruz. Bir dahaki toplantıyı 16 Kasım Çarşamba akşamı saat 20:00 de yine burada toplanarak neler yaptığımızı konuşacağız. Bu toplantıya İzmit Kuaförler Odası Bakanı Gülümser Turgut’u da davet edeceğiz” dedi. Konuşmaların ardından dernek üyeleri ve kuaförler birbirleri ile vedalaşarak Park Kafe’den ayrıldı.

14 Kasım 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR