Okula kayıt sırasındaki usulsüzlüklere dikkat!

Anadolu Eğitim-Sen İl Başkanı Mehmet Alperdem, ilk ve orta dereceli okullara kayıtların devam ettiği şu günlerde Kocaeli’nin bazı ilçelerinde okullara...

Anadolu Eğitim-Sen İl Başkanı Mehmet Alperdem, ilk ve orta dereceli okullara kayıtların devam ettiği şu günlerde Kocaeli’nin bazı ilçelerinde okullara kayıt yaptıran velilerden birtakım öğretmenlerin sınıflarına çocuklarını aldırmak isteyen velilerden “okula bağış” adıyla paralar istendiği ve o öğretmenlerin sınıflarının okul idareleri tarafından şimdiden doldurulduğu duyumlarını değerlendirdi.

 

“FIRSAT EŞİTLİĞİNE AYKIRI”

Mehmet Alperdem, “Bu durum Anayasamızda ve Milli Eğitim Temel Kanununda açıkça ifade eden ve giderek aşınmakta olan eğitimde fırsat eşitliği ilkesine aykırı olmasının yanı sıra, insan haklarına aykırı bir durumdur. Bu durum aynı zamanda istenen/istenmeyen öğretmen ayrımını pekiştiren, kurum içi iş barışını bozan, dolayısıyla öğretmenler açısından psikolojik mobbinge de temel teşkil eden bir durumdur” dedi.

 

“YARGIYA GİDİLMELİ”

Anadolu Eğitim Sen Kocaeli Temsilciliği olarak bu konuyla ilgili şikayetlerin yurttaşlarca BİMER ve 147 başta olmak üzere ilgili idari mercilere yapılmasını, buradan çıkabilecek olası bir olumsuz sonuç durumunda yargıya gidilmesini beklediklerini ekleyen Alperdem, “Yasal ve ahlaki dayanaktan yoksun bu uygulamadan derhal vazgeçilmesini, aksi takdirde sendika olarak bu işlemi yapan idareler hakkında gereken hukuki girişimlerde bulunacağımızı, bu konuda mağdur olan yurttaşlara yardımcı olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz” dedi.

10 Ağustos 2017 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR