TED Kocaeli’nin öğretmeni Nasırlı, Cern’e davet edildi

TED Kocaeli Koleji’nin fen bilimleri öğretmenlerinden Miray Nasırlı, dünyanın var oluşuna ilişkin dünyaca ünlü araştırmalar yapan CERN Avrupa Nükleer...

TED Kocaeli Koleji’nin fen bilimleri öğretmenlerinden Miray Nasırlı, dünyanın var oluşuna ilişkin dünyaca ünlü araştırmalar yapan CERN Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi Laboratuvarları’nda öğretmenlere özel olarak düzenlenen eğitim programına davet edildi. Katılmaya hak kazanan öğretmenlerin eğitimleri CERN’de görev yapan akademisyenler tarafından gerçekleştirilecek.

 

İSVİÇRE’YE GİDECEK
1-5 Şubat 2016 tarihleri arasında İsviçre’de gerçekleşecek olan eğitim programında,  CERN uzmanlarından bilimsel deney sonuçlarına ilişkin sunumlar, CERN yerleşkesinde geziler, sergiler ve deney uygulamaları ile, hızlandırıcı ve parçacık fiziği konularında bilgi verilecek olmasının yanı sıra, öğrenciler için  bilimsel düşünceyi ve bilim sevgisini aşılamanın daha etkin yolları da konuşulacak.

 

NASIRLI TEBRİK EDİLDİ
TED bünyesinde eğitim veren öğretmenlerin söz konusu programa dahil edilmesine ilişkin bir açıklamada bulunan TED Kocaeli yetkilileri, eğitimi alan öğretmenlerin bilim elçiliği yaparak geleceğin fizikçilerine, mühendislerine, bilişimcilerine hizmet edeceğini ve bilime meraklı herkese deneyimlerini aktarması bu eğitimin temel hedefi olduğunu belirterek kurum öğretmeni Miray Nasırlı’yı da tebrik etti.

22 Aralık 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR