Üzülmez, iddialara yanıt verdi

CHP Kartepe İlçe Örgütü, Sapanca Maşukiye yolu Cengiz Topel Havaalanı ve Suadiye Kavşağı ile sınırlı alanda devam etmekte olan belediye hizmet binası...

CHP Kartepe İlçe Örgütü, Sapanca Maşukiye yolu Cengiz Topel Havaalanı ve Suadiye Kavşağı ile sınırlı alanda devam etmekte olan belediye hizmet binası inşaatı hakkında soru sormuş ve iddialarda bulunmuştu. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ise bu soruları yanıtlayarak iddialara cevap verdi. Proje sürecinde konu ile ilgili bilgi talebinde bulunan muhataplara bilgi verildiğini kaydeden Üzülmez, “Yeteri kadar anlaşılamadığımızdan kaynaklandığını düşündüğümüz haberle ilgili kamuoyunu aydınlatma ihtiyacı hasıl olmuştur” dedi.

 

“MECLİSTE ONAYLANDI”

Hüseyin Üzülmez, “Söz konusu bina, devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan yerlerden olup Kartepe İlçe Kent Mezarlığı, mezarlık müştemilatları ve yönetim ofislerini de içinde bulunduran, Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Temizlik İşleri müdürlüklerinin idari ofis ve araç gereç parkı olarak yapılmaktadır. İnşaatın yapıldığı arazinin imar planı çalışmaları, Mayıs ayı Büyükşehir meclisinde onaylanmıştır. Ayrıca belediye hizmet alanı ve açık pazar alanı plan teklifleri için kurum görüşleri beklenmektedir” şeklinde konuştu.

 

“ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYARIZ”

Üzülmez, “Mezarlık alanı plan yapımı sürecinde, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün olumlu görüşleri bulunmaktadır. Belediye hizmet alanı ile ilgili, ilgili komutanlığın inceleme ve görüş oluşturma çabaları devam etmektedir. Söz konusu bina, Büyükşehir ve belediyemiz imkanları ile şu anki aşamaya getirilmiştir. Projenin 1 bölü dörtlük kısmı tamamlanmıştır. Halkımızın yararına olduğuna inandığımız her konuda, risk almaktan, elini taşın altına koymaktan çekinmeyiz” dedi.

07 Ağustos 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR