Avukatlar Zerrin Özer’le coştu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Avukatlar Haftası kapsamında düzenlediği Zerrin Özer konserinde avukatlar doyasıya eğlendi.Meslek Günleri kapsamında...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Avukatlar Haftası kapsamında düzenlediği Zerrin Özer konserinde avukatlar doyasıya eğlendi.

Meslek Günleri kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen konserler devam ediyor. Sağlık çalışanları ile Mali Müşavirler Muhasebecilere yönelik gerçekleştirilen konserlerin ardından üçüncü program avukatlar için düzenlendi. Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde (SDKM) bir araya gelen Kocaeli Barosu Avukatları, Zerrin Özer’le hem doyumsuz bir müzik şöleni yaşadı hem de sanatçı Özer’in anlattıklarıyla neşeli anlar geçirdi.

KARİKATÜR SERGİSİ
İnsan Hakları konulu karikatür sergisiyle başlayan programa Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı M. Fatih Özdemir, Adalet Komisyonu Başkanı Ferhan Arıkan, Baro Başkanı Tamer Solakoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Tahir Büyükakın ve Kocaeli Barosu avukatları katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu konser öncesi yaptığı konuşmada programın avukatları ve belediyeyi bir araya getirmesi bakımından önemli olduğunu söyledi.

MUKADDES BİR GÖREVDİR
Savunma hakkının önemine vurgu yapan Karaosmanoğlu, “Kendini savunamayan, yasaları bilmeyen insanları savunmak mukaddes bir görevdir. Eskiler ‘Hekimsiz ve hâkimsiz yerde yaşanmaz’ demişler. Sağlık da adalet de bizim için önemli. Hayatın devamı anlamında hukuk bir mecburiyettir. Hukukun üstün olduğu toplumların kalkındığını, geliştiğini ve huzurlu olduğunu görebiliriz” şeklinde konuştu.

AVUKAT HALKI TEMSİL EDER
Adaletin kısaca hakkın gözetilmesi ve yerine getirilmesi anlamına geldiğini ifade eden Baro Başkanı Tamer Solakoğlu ise konuşmasında insanoğlunun adalet arayışı tarihinin dünya kadar eski olduğunu söyledi. Avukatların bu mücadelenin öncüsü, adalet savaşının en önemli destekçisi olduğunu ifade eden Solakoğlu, “Avukat adalet anlayışında halkı temsil eder. Hak arama özgürlüğünün ve adil yargılamanın güvencesidir” dedi. Baro Başkanı Tamer Solakoğlu, konseri düzenleyen Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Program Zerrin Özer’in birbirinden güzel şarkılarının ardından sona buldu.

07 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR