Barcılar: Muhatabınız biziz!

İzmit’te yapımı süren tramvay projesi kapsamında yıkılacak olan barların sahipleri dün yine Büyükşehir’in kapısına dayandı. Yetkililerle görüşen ve k...

İzmit’te yapımı süren tramvay projesi kapsamında yıkılacak olan barların sahipleri dün yine Büyükşehir’in kapısına dayandı. Yetkililerle görüşen ve kendilerine yeni bir yer tahsis edilmesini isteyen Barlar Sokağı esnafı, bu konudaki dilekçelerini de ilgili birimlere teslim etti. Esnafla Ankara’da bulunan Genel Sekreter Tahir Büyükakın yerine özel kalemi ilgilendi.

 

115 KİŞİ İMZA VERDİ

Görmezden gelindiklerini ve mağduriyetlerinin giderilmesini isteyen bölge esnafı, daha önce istedikleri yerlerin kabul edilmediğini, “Bizi aç bırakıyorsunuz” diyerek tepki gösterdiler. 115 imzayı yetkililere teslim eden ve mücadelelerinin süreceğini dile getiren barcılar, adına konuşan Timuçin Sayıner, “Toplantı yaptığımızda etrafımızı polis ve korumalar çeviriyor. Derdimiz, bize yer gösterin ve ticaretimizi devam ettirelim” dedi.

 

“MUHATABINIZ BİZİZ!”

Büyükşehir Belediyesi’ne alternatif projeler de sunduklarını dile getiren Sayıner, “Fakat bir yanıt alamadık. Intertex Fuar Alanı ile Galericiler Sitesi arasındaki yer için başkan kıyı kanununu gerekçe göstererek olmaz dediler. Başkan bizi değil mülk sahiplerini muhatap alacağını söylüyor. Fakat buranın bir de şirket fiyatı var. 200 lira ile Barcelona, Baron barı alamazsınız. Tabii ki bizi muhatap alacaksınız. Ruhsatlarımız özeldir” diye konuştu.

 

“YIKIM ERTELENSİN”

Barlar Sokağı esnafının dün Büyükşehir’e ilettikleri dilekçede ise devam eden yıkımın durdurulması talebi iletildi. Dilekçede şu ifadelere yer verildi: “Şahabettin Bilgisu Caddesi üzerinde bulunan 160 ve 162 numaralı binaların kamulaştırması kapsamında yıkılması gündemdedir. Bu binalarda bulunan işletme sahipleri ve çalışanları olarak mağduriyetimiz malumumuzdur. Diğer yol ve güzergah çalışmalarının daha ileri bir tarihlere sürecek olması göz önünde bulundurularak, gerek taşınabilecek alanlarla ilgili bir neticeye varılmamış olması gerek yaşamlarımızı sürdüreceğimiz yeni iş kurma zorunluluğumuz, gerekse kamu kurum ve kuruluşları olan borçlarımızın ödenmesi mecburiyetimiz söz konusu olduğundan, yıkım 2016 yılı aralık ayı sonunda gerçekleşmesi ihtiyaç ve gereğinin bilgilerinize sunar, gereğinin yapılmasını arz ve talep ederiz.”

27 Nisan 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR