41 Burda istihdam merkezi olacak

Programda konuşan Erhan Kamışlı, projenin ilimizde 2 bin 500 kişilik bir istihdam yaratacağını kaydetti Esas Holding bünyesinde ağırlıklı olarak ticar...

Programda konuşan Erhan Kamışlı, projenin ilimizde 2 bin 500 kişilik bir istihdam yaratacağını kaydetti 
Esas Holding bünyesinde ağırlıklı olarak ticari gayrimenkul alanında faaliyet gösteren Esas Gayrimenkul yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Yurt dışında satın alma ve birleşme; Türkiye’de ise sıfırdan yatırım stratejisi ile ilerleyen Esas Gayrimenkul son olarak Türk inşaat sektörünün temellerini atan STFA iş ortaklığında ilimizde yaklaşık 150 milyon dolarlık bir yatırımla 41 Burda AVM projesini hayata geçirdi. 

 

YENİ DENEYİMLERE DAVET EDİYOR 

Kocaeli’de halkın tüm ihtiyaçlarına çözüm bularak; alışverişin yanı sıra yeme-içme, kültür-sanat ve eğlencenin de tek adresi olmaya hazırlanan 41 Burda; 120 bin metrekare inşaat alanı, 61 bin metrekare kiralanabilir alanı ile toplamda 200 adet mağazası ile bir sinerji yaratıyor. Kocaeli’nin en büyük alışveriş ve yaşam merkezi olma özelliğine sahip olan 41 Burda; dünya standartlarındaki özellikleri ile Kocaeli’yi ve yakın çevreleri beklediği markalar ile tanıştırmaya, alışkanlıklarını değiştirmeye ve yeni deneyimlere davet ediyor.

avm.jpg

EĞLENCENİN KALBİ OLMAYA HAZIRLANIYOR 

41 Burda AVM, bin 600 araç kapasiteli kapalı ve açık otoparkı ile de alışverişin en kapsamlı halini ziyaretçilerine sunuyor. Bir üniversite kenti olarak da öne çıkan Kocaeli, Esas Gayrimenkul’un 41 Burda projesi ile sosyal yanı da çok güçlü bir yatırıma ev sahipliği yapıyor. 41 Burda; ziyaretçilerine alışveriş keyfi sağlayacak olan konsept mağazalarının yanı sıra şehirde ilk kez yer alacak yeme-içme alanları, eğlence alanları, sinema salonları ve düzenli aktiviteleri ile de eğlencenin kalbi olmaya hazırlanıyor.

 

“YENİ DENEYİMLERE DAVET EDİYORUZ”

Projede 35 adet cafe, restoran; 3 bin 100 metrekarelik alanda toplamda bin 100 koltuk kapasiteli 10 sinema salonu, bin 500 metrekarelik spor alanı, 2 bin 400 metrekarelik çocuk eğlence alanı yer alıyor. Esas Gayrimenkul ev sahipliğinde gerçekleştirilen 41 Burda resmi açılışında Esas Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kamışlı, “Kocaeli’nin en büyük alışveriş ve yaşam merkezi olma özelliğine sahip olan 41 Burda projemiz ile Kocaeli’yi dünya standartlarında, beklediği markalar ile tanıştırmaya, alıveriş alışkanlıklarını değiştirmeye ve yeni deneyimlere davet ediyoruz” dedi.

acilis-001.jpg

GENİŞ KATILIM 

Açılış merasimine Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 20. dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, Esas Holding Gayrimenkul Şirketleri CEO'su Kazım Köseoğlu, Esas Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kamışlı, STFA Onursal Başkanı Tomris Taşkent, Bülent Karagöz, Erdal Yüce, Can Köseoğlu, il protokolü ve çok sayıda davetli katıldı. 


KOCAELİ’NİN ÖNEMİNDEN BAHSETTİ 

Kamışlı, “Kocaeli ilimiz Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan yolların kavşağında bulunması, kara, demir, deniz ve hava yolu  ulaşımları ile Türkiye’nin önemli geçiş noktalarından birisi konumunda olması, sanayi sektöründeki üretim ve katma değer gücü, İstanbul metropolüne yakınlığı, tarihi eserleri, doğal güzellikleri, alternatif turizm çeşitlerine imkan sunan nitelikli turizm tesisleri, dünyaca tanınan Hereke halıları gibi bir çok kültür ve turizm değerleri  ile bizim için ayrı bir öneme sahip” şeklinde konuştu. 
 

“CİDDİ BİR İSTİHDAM YARATACAK”

Sözlerini sürdüren Erhan Kamışlı, “Tüm bunlara ek olarak Türkiye’nin en çok yatırım alan ve ortalama satın alma gücü en yüksek ilini oluşturan Kocaeli; 60 bin kişilik üniversite öğrencisinden oluşan genç nüfus potansiyeli ile de bizim için cazip bir yatırım noktası haline geliyor. Kocaeli ilimiz; katma değer yaratacak, sürdürülebilir kalkınma sunacak yatırımlar ile geleceğe büyüyerek ilerleyecek. Dolayısıyla 41 Burda projemiz bizim için çok anlamlı bir yatırım. Kocaeli’nde yaklaşık 2 bin 500 kişilik ciddi bir istihdam yaratmak; bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlamak, Kocaeli ve çevre halkımıza yaraşır hizmetler sunmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

 

13 Şubat 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Şahin Yaraşır - Değerli Yatırımcılarımız, Sizlere şükranlarımızı sunmak isteriz. Mağazalarınızın üst bölümlerinin kapatılması halinde gelen rüzgar ve soğuk hava ortadan kalkacaktır. Mağazalarınızın koridor bölümleri çok soğuk olduğundan Ailelerin ziyaretleri kısıtlı olabilmektedir. Ayrıca zemin yer döşemelerinin tekrar elden geçirilmesi ihtiyacı vardır. Ben beşbin üzerinde konut yapımcısı olarak sizlerden yapılan bu önerileri dikkate almanızı ümit ediyorum. tekrar Teşekkürlerimizi ifade eder, yatırımlarınızın devamını dileriz.

Yanıtla . 0Beğen 13 Şubat 13:17
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR