CHP il gençlik kollarına saldırı

CHP İl Gençlik Kolları yönetim kurulu üyesi Onur Çağlayan ve CHP İl Gençlik Kolları üyesi gençlere dün CHP Başiskele İlçe Gençlik Kolları Başkanı Engi...

BÜYÜT

CHP İl Gençlik Kolları yönetim kurulu üyesi Onur Çağlayan ve CHP İl Gençlik Kolları üyesi gençlere dün CHP Başiskele İlçe Gençlik Kolları Başkanı Engin Aslan ve beraberindekiler saldırdı. Daha sonra il binasına gelen ilçe gençlik kolları üyesi gençler, il gençlik kollarını burada da darp etmek istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) dün yaşananlar herkesi şaşkına çevirdi. CHP İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Onur Çağlayan ve il gençlik kollarına üye bir bayan Başiskele ilçe binasına seçim broşürlerini götürmek istedi. Yola çıktıkları sırada Başiskele ilçe gençlik kolları başkanı Engin Aslan’ı arayan ve broşürleri getirdiklerini belirten Çağlayan’a Aslan tarafından ağıza alınmayacak sözler sarfedildi. İl gençlik kolları başkanı Kadem Seymen’i ve yönetimini tanımadığını söyleyerek küfürlerine devam eden Engin Aslan’a “ben gençlik kolları il başkan yardımcısıyım” diyen Çağlayan broşürleri ilçe binasına bırakacağını söyledi.

İL BİNASINDA GERİ ADIM
Çağlayan ve beraberindeki gençlik kolları üyesi bayan, ilçe binası önüne broşürleri bıraktığı sırada Engin Aslan ve beraberindeki iki kişi tarafından saldırıya uğradı. Çağlayan ve beraberindeki bayanı darp eden Engin Aslan, Çağlayan’ın gömleğini parçaladı. Son anda kendisini aracının içine atan Çağlayan ve gençlik kolları üyesi bayan olay yerinden uzaklaştı. İl binasına geri dönen Çağlayan çalışmalarına devam etti. Bu sırada Engin Aslan ve beraberindeki iri yapılı bir kişi il binasına geldi ve Çağlayan’ı şikayet etmek istediğini söyledi. Telefon da kendisine agresif konuşulduğunu iddia eden Engin Aslan telefon kayıtlarının savcılıktan istenileceğini öğrenince geri adım attı.

ENGEL OLMAYA ÇALIŞTILAR
Engin Aslan ve beraberindeki iri yapılı arkadaşı il binasında Onur Çağlayan’ın kardeşi Çağlar’ında üstüne yürüdü. Bu sırada Çağlayanlar’ın arkadaşları olayı haber aldı ve il binasına geldi. Çağlayan ve il gençlik kolları üyesi gençler arkadaşlarını sakinleştirmek istedi ve il binasına girmelerine engel olmak için çabaladı. Ancak bir bayanın darp edilmesini ve yerlerde sürüklenmesini içine sindiremeyen arkadaşları il binasına girerek sayman Hüseyin Erol’un odasında bulunan gençlere saldırmak istedi. Bu sırada il binasında bulunan yöneticiler ile gençlik kolları üyeleri, arkadaşlarına engel olmaya çalıştı.

ÇATIDAN KAÇTILAR
Oda kapısını tutan il gençlik kolları üyeleri ve il yöneticileri gençlerin odaya girişini engelledi. Bu sırada Engin Aslan ve beraberindeki arkadaşı cama çıkarak yan binanın çatısına atladı. Olay sonrasında Başiskele’ye geri dönen ve beraberinde 30 – 40 kişiyle kent sokaklarında il gençlik kolları üyesi gençleri aramaya başlayan Engin Aslan ve beraberindekiler İzmit ilçe gençlik kolları başkanı Nuri Can İşiaktır’ın yanına gitti. Başiskeleli gençlerin İzmit İlçe Başkanlığı’nda Nuri Can İşiaktır’ın yanına gitmesi yaşanan olayların il gençlik kolları başkanı Kadem Seymen’le yıldızları barışmayan Nuri Can İşiaktır’ın da üyesi bulunduğu eski il gençlik kolları üyelerinin bir komplosu olduğu düşüncesinin oluşmasına sebep oldu. Olaylar sonrasında CHP il binası önünde bir adet resmi polis otosu bekletilmeye başlandı.

24 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR