Topaca: İnsanlar arasında hiçbir ayrım yapmamalıyız

Vali Ercan Topaca, kendisini ziyarete gelen Roman derneği başkanı ve yöneticilerine, “İnsanlar arasında hiçbir ayrım yapmamalıyız ve özellikle okul ça...

BÜYÜT

Vali Ercan Topaca, kendisini ziyarete gelen Roman derneği başkanı ve yöneticilerine, “İnsanlar arasında hiçbir ayrım yapmamalıyız ve özellikle okul çağındaki çocuklarımıza sahip çıkmalıyız” dedi.

Kocaeli Romanlar Derneği Başkanı Ahmet Çokşayar, Başkan Yardımcısı Bayram Denizci, Genel Sekreter Nilay Büyükyaşar, İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Erkan Aksoy ve dernek yönetim kurulu üyeleri Emine Dömek, Benzegül Tavcı, Veysel Kan ve Nevzat Taşdelenoğulları dün Vali Ercan Topaca’yı makamında ziyaret etti.

SAHİP ÇIKMALIYIZ
Ziyaretten dolayı dernek başkanı ve yönetimine teşekkür eden Vali Ercan Topaca, “Önemli olan Roman vatandaşların niteliğini yükseltmektir. İster müzikte, ister başka alanda olsun, bunu yalnızca kemana indirgemek yanlış olur. İnsanlar arasında hiçbir ayrım yapmamalıyız ve özellikle okul çağındaki çocuklarımıza sahip çıkmalıyız. Çünkü bu millet bu çocukların sırtında ileriye gidecektir. Amaç insanımızın hayat kalitesini ve refahını yükseltmek ”dedi.

ÖNEMLİ BİR PROJE
Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde dağıttığı kemanlarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Topaca, “ Çocuklar hayata bağlanmak için çok önemli bir proje. Bu proje ile çocukları sosyal hayata entegre etmek ve yetenekli olduğu alanda onları eğiterek ilerideki statülerini sağlamlaştırmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

ÇOKYAŞAR’DAN TEŞEKKÜR
Vali Topaca’nın ardından söz alan dernek başkanı Ahmet Çokyaşar, “Bir Roman çocuk da sen okut, geleceğe ışık tut kampanyasına Valimizin de tıpkı geçmiş projelerimizde olduğu gibi destek vereceğine canı gönülden inanıyor ve gurur duyuyoruz. Faaliyette olduğumuz sürede gördük ki, insanlarımız aslında biz güzel şeyler yaptığımız zaman bizleri ne kadar seviyorlarmış. Çuvaldızı biraz da kendimize batırıyoruz ve bundan önceki kampanyalarımızda gerek devlet makamlarımız, gerek vatandaşlar, gerekse de basın camiasından aldığımız desteklerden ötürü herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

14 Şubat 2011 Kocaeli- GündemYÜKLENİYOR