Halk Oyunları Uygulama Topluluğu bölüm oluyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Uygulama Topluluğu gelecek eğitim döneminde Büyükşehir Belediye Konservatuarı’nın yeni bölümü haline getir...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Halk Oyunları Uygulama Topluluğu gelecek eğitim döneminde Büyükşehir Belediye Konservatuarı’nın yeni bölümü haline getirilecek. Akademik bir kimliğe kavuşacak olan topluluk yeni eğitim döneminde yetenek sınavıyla öğrenci alacak.

BAŞARILI TOPLULUK
Halk Oyunları Topluluğu Murat İskenderoğlu, Mert Çamur ve Tuğçe Turan tarafından çalıştırılıyor. Topluluk, genç, yetişkin ve çocuk grubu olmak üzere toplam 160 kişiden oluşuyor. Topluluğun en faal grubunu ise gençler oluşturuyor. Günde ortalama 6 saat çalışan grup Artvin, Trabzon ve Üsküp yöresinin oyunlarını son derece başarılı ve aslına uygun şekilde oynayabiliyor.

YENİ TESİS YAPILIYOR
Öte yandan SDKM Kültür Merkezi’nde çalışmalarını yürüten Uygulama Topluluğu önümüzdeki günlerde Winsan Tesisleri’nde inşaa edilen yeni ve modern binasına geçecek. Kültür ve sanat boyutunun ön plana çıkartılmasının hedeflendiği tesiste topluluğun daha faal ve etkin çalışmalar yapması planlanıyor.

23 NİSAN’A HAZIRLANIYOR
Ulusal ve uluslar arası festivallerde Kocaeli ve Türkiye’nin parlayan yıldızı olan Halk Oyunları Topluluğu şimdiden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na hazırlanıyor. Çocuk grubu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Uluslar arası Halk Oyunları Festivali’nde Türkiye’yi temsil edecek.

AĞUSTOS’TA FRANSA YOLCUSU
Yetişkin gurubu ise Ağustos ayında Fransa’nın Toulousse kentinde düzenlenecek olan Uluslar arası Halk Dansları Festivali’ne katılacak. 18 yaş grubu dansçılarının katılacağı festival için prova çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

28 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR