Aktif Eğitimciler Sendikası’ndan okul müdürlerine vefa

Geçtiğimiz Ağustos ayında MEB bünyesindeki okul müdürleri 4 yılını doldurduğu için yeniden değerlendirmeye alınmış, bu değerlendirmede 75 puanın altı...

BÜYÜT

Geçtiğimiz Ağustos ayında MEB bünyesindeki okul müdürleri 4 yılını doldurduğu için yeniden değerlendirmeye alınmış, bu değerlendirmede 75 puanın altında kalanlar görevden el çektirilmişti. Bu değerlendirmelerdeki usul ve yöntemlerin uygunsuz olduğu, yanlı davranıldığı, sonuçları itibarı ile belli gruba dahil yöneticilerin ağırlıklı olarak başarılı olduğu muhalefet ve sendikalar tarafından dile getirilmişti.

 

Kocaeli genelinde de 383 okul müdüründen 214 ü elenmiş, görevine son verilen müdürlerin içinde oldukça başarılı isimlerin olması dikkat çekmişti.

 

Aynı şekilde görevine son verilen bölgemizdeki okul müdürleri Vefa Yemeği’nde bir araya geldi. Yemeğe ev sahipliği yapan ve kendisi de aynı süreçte görevden alınan Aktif Eğitim Sen Gebze Temsilcisi Ahmet Turan, bu birlikteliğin dertleşme, sorunları konuşma özellikle de bugüne kadar verdikleri emekten dolayı kendilerine teşekkür yemeği olduğunu belirtti. Uygulamanın yanlışlarla dolu olduğunu belirten Turan, kırgınlıklara rağmen kimsenin memlekete küsmediğini, bundan sonra da hizmete nerede ne şekilde yapılacaksa en iyi şekilde devam edeceklerini ifade etti. Okul değerlendirmesine katılacak öğretmenlerin 6 ay aynı okulda görev yapma şartı aranmasına rağmen, değerlendirmeye katılan şube müdürlerinin birçoğunun okul müdürlerini tanımadıklarını söyledi. Sonuçları tarafından incelendiğinde başarılı sayılan müdürlerin % 81’inin malum sendikaya üye olmalarının manidar olduğunu sözlerine ekleyen Ahmet Turan, şartları tutan tüm öğretmenlerimizin müdürlük için başvurmalarını istedi.

 

Yemeğin ilerleyen saatlerinde söz alan eski okul müdürleri sorunlarını dile getirdiler. Öğretmen olarak ataması yapılmayanların depo okullarda tutuldukları, belirsizliğin kendilerini tedirgin ettiği, aynı zamanda ek ders alamadıkları için ekonomik kayba uğradıkları, sistemde hala müdür göründükleri için yeniden müdürlük başvurusunda bulunamadıkları gibi problemlerin olduğu ifade edildi. Ayrıca sendikaların da arkalarında durmadıklarından yakınan müdürler, yetkililerin de en azından kendilerine bir teşekkür etmelerini beklerken,  bu şekilde apar topar görevden uzaklaştırılmanın kırgınlıklara sebep olduğunu dile getirdiler.

22 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR