AKP’de başvurular hız kesmiyor

AKP İl Teşkilatı dün milletvekili aday adaylığı için çok sayıda başvuruyu kabul etti. Aday adayları başvuru sonrasında il binasında açıklama yaptı.AKP...

BÜYÜT

AKP İl Teşkilatı dün milletvekili aday adaylığı için çok sayıda başvuruyu kabul etti. Aday adayları başvuru sonrasında il binasında açıklama yaptı.

AKP İl Teşkilatı, dün yoğun bir mesai harcadı. 12 Haziran tarihinde yapılacak 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için AKP’den aday adayı olmak isteyenler dün il teşkilatına giderek adaylık başvurusunda bulundu. 14 Mart Pazartesi günü sona erecek adaylık başvuru süreci nedeniyle neredeyse her saat başı aday başvurusu kabul edildi. Dün aday adaylığı için başvuru yapanlar ise şöyle Kocaeli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Bekir Çakır, AKP Gebze İlçe Teşkilatı kurucularından Ali Toltar, Çalık Enerji Grubu Koordinatörü Şadi Güngör, Karamürsel Kafkas Kuyumculuk’un sahibi Talat Sağır, Gebze’de kurulu Muradoğlu Makine’nin sahibi Ali Haydar Muradoğlu.

Kalabalık: AKP İl Teşkilatı’na milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulunan öğretim görevlisi Bekir Çakır’ın adaylık açıklamasına çok sayıda kişi katıldı.

BEKIR ÇAKIR’DAN GÖVDE GÖSTERİSİ
Kocaeli Üniversitesi öğretim görevlilerinden Bekir Çakır, AKP’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Çakır, “Yeni heyecanların içerisinde olmak için aday adayı oldum. Projelerimi hayata geçirmek için, mecliste yer almam gerekiyor. Kocaeli halkı tarafından verilen destek sonrası bu noktaya geldim. Şimdi bu vefa borcunu ödeme zamanıdır” dedi. Çakır’ın adaylık açıklamasına çok sayıda kişi de destek verdi. 1962 Başiskele doğumlu olan Çakır, Kocaeli Üniversitesi Elektrik Elektronik Haberleşme Bölümü’nde 20 yıldır görev yapıyor. Berlin Teknik Üniversitesi’nden mezun olan Bekir Çakır, evli ve bir çocuk sahibi.
Bekir Çakır: Öğretim görevlisi Bekir Çakır, vefa borcunu ödemek için aday adayı oldu.

ALİ TOLTAR YINE ADAY
AKP Gebze İlçe Teşkilatı kurucularından Ali Toltar(42) yine aday. Toltar dün başvuru dosyasını İl Başkanı Mahmut Civelek’e teslim etti. 2002 yılında AKP Gebze Başkan Yardımcılığı yapan, yine 2002 seçimlerinde AKP’nin 8. sıra milletvekili adayı olan Ali Toltar, “38 yıldır Gebze bölgesinde yaşamaktayım. Bölgenin ve Kocaeli’nin sorunlarını çok iyi bilen birisiyim. İlimizdeki sorunları çözmek ve kalıcı hizmetler sunmak için AKP’den aday adayı oldum” dedi. 1969 Ağrı doğumlu olan Ali Toltar, İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. GYTE’nde Çevre Mühendisliği alanında yüksek lisans yapan Toltar, evli ve 2 çocuk babası.
Ali Toltar- 2002 yılında 8. sıra milletvekili adayı olan Ali Toltar, dün aday adaylığı başvurusu yaptı.

ŞADİ GÜNGÖR DE ADAY
Çalık Enerji Grubu Koordinatörü Şadi Güngör, AKP’den milletvekili aday adaylığını açıkladı. 2007’de de AKP’den aday olan Güngör, listeye 8. sıradan girmişti. Aday adaylık süreci konusunda tecrübeli olduğunu belirten Şadi Güngör, 88 ülke gezdiğini söyleyerek, “Kocaeli neden Singapur olmasın. Kocaeli Türkiye’nin lokomotifi olsun. Türkiye’nin kalkınmasında Kocaeli’ye büyük bir misyon biçilmiştir” dedi. Kocaeli’de ve Türkiye’de işsizliği çözecek, Türkiye’yi 2023’e hazırlamak için elinden gelen her şeyi yapacağını söyleyen Şadi Güngör, “Eğer beni desteklerseniz, elimden gelen her şeyi yapacağım” dedi. 1961 Gölcük doğumlu olan Şadi Güngör, Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme bölümü mezunu, evli ve iki çocuk babası.

KARAMÜRSEL ADAYINA YILDIRIM DESTEĞİ
Karamürsel esnaflarından Talat Sağır, AKP’den milletvekili aday adayı oldu. Aday adaylığını açıklamak için il binasında basın toplantısı düzenleyen Sağır, “Karamürsel olarak karşınızdayız ve desteklerinizi bekliyoruz” dedi. Talat Sağır’ı açıklamasında Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İlçe Başkanı Ahmet Türkel, kadın ve gençlik kolları başkanları yalnız bırakmadı. 1967 Sarıkamış doğumlu olan Sağır, İstanbul Üniversitesi İktisat mezunu, evli ve iki çocuk babası. 35 yıldır Karamürsel’de yaşayan Talat Sağır aynı zamanda Kafkas Kuyumculuk’un sahibi.

En genç milletvekili aday adayı Muradoğlu
1979 Rize doğumlu olan Ali Haydar Muradoğlu, dosyasını İl Başkanı Mahmut Civelek’e teslim etti. İl binasında basın açıklaması yapan Ali Haydar Muradoğlu, “Bulunduğum bölgenin sorunlarını yakından bildiğim için, insanlarla meclis arasında bir köprü olmak için aday adayı oldum. Ayrıca başbakanımız gençleri mecliste görmek istediğini söyledi, buna güvenerek aday adayı oldum” dedi. Kocaeli’nin en genç milletvekili aday adayı olan Ali Haydar Muradoğlu, Trakya Üniversitesi Ziraat Mühendisliği mezunu. Muradoğlu, Türkiye ve Kocaeli’de dereceleri olan bir hafız. Evli ve çocuğu yok. Gebze’de kurulu Muradoğlu Makine’nin sahibi.

11 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR