Beyatlı: Ayrımcılığa tabi tutuluyoruz

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Kocaeli Grubu düzenledikleri toplantıda Ir...

BÜYÜT

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Kocaeli Grubu düzenledikleri toplantıda Irak’ta yaşayan yaklaşık 3,5 milyon Türkmen’in durumunu gündeme taşıdı. Bu konuda Türkmeneli Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Beyatlı Balkan Kültür Evi’ne konuk edildi.


IRAK TÜRKMENLERİNİ ANLATTI

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu ve yöneticileri ile Siyasal Mezunları Kocaeli Grubu Dönem Başkanı Ömer Gezer ve grup mensupları da söyleşide yerlerini aldı. Irak Türkmenlerinin durumu hakkında bilgi veren Kemal Beyatlı, ülkede hiçbir zaman sağlıklı nüfus sayımı yapılmadığını söyledi.

 

“ANAYASADA BİZLERE YER VERMEDİLER”

Türkmenlerin Irak devleti kurulduğundan bu yana daima ayrımcılığa tabi tutulduğunu ekleyen Beyatlı, “Anayasada bizlere yer vermediler. Bunun ötesinde gündelik hayatta daima ayrımcılığa tabi tutuluyoruz. Gençlerimiz tahsilli olduğu halde iş bulma konusunda dışlanıyor. Kerkük’ün nüfus ve tapu kayıtları yakıldı. Kürt nüfus Kerkük’e taşınıyor. Türkiye bizim güvendiğimiz tek ülke, başka güveneceğimiz bir ülke yok” dedi.

30 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR