SP, Kamalak ile yola devam edecek

Saadet Partisi, genel başkan seçimi için dün olağanüstü kongre gerçekleştirdi. Kongrede atama usulüyle genel başkan olan Prof. Dr. Mustafa Kamalak, se...

BÜYÜT

Saadet Partisi, genel başkan seçimi için dün olağanüstü kongre gerçekleştirdi. Kongrede atama usulüyle genel başkan olan Prof. Dr. Mustafa Kamalak, seçilmiş genel başkan oldu. Necmettin Erbakan’sız ilk kongre buruk geçti.

Saadet Partisi (SP)’nin 4. Olağanüstü Genel Kurulu, Ankara Arena Spor Salonu’nda yapıldı. 16 bin kişilik spor salonu SP'liler tarafından dolduruldu. Türkiye genelinde illerden gece ve sabah saatlerinden itibaren Ankara'ya SP'liler akın etti. Partililer, salon girişinde güvenlik güçleri tarafından aranarak içeri girdi. Milli Görüş lideri merhum Necmettin Erbakan’sız yapılan ilk kongrede buruk bir heyecan vardı. Kongrede mevcut genel başkan Mustafa Kamalak tek aday oldu.

ZAFER MUTLU DİVANDA
Salona giren Genel Başkan Mustafa Kamalak, ‘Mücahit Erbakan, Başbakan Kamalak’ sloganıyla karşılandı. Partilileri selamlayan Kamalak, genel başkan yardımcılarıyla birlikte basına fotoğraf verdi. Divan Başkanlığı’na Yasin Hatipoğlu, Mehmet Karaman, Fethullah Erbaş, Lütfü Yarman, Necati Ülker, Bekir Kılıç, Bülent Kaya, Erol Tansel, Hasan Burgan, Abdülmetin Yıldırım, Selçuk Özderya, Turhan Tutumlu, Erkan Temiz, Zafer Mutlu, Salih Berber seçildi. 12 Haziran tarihinde yapılan genel seçimlerde SP'nin milletvekili adayı olarak listede kendisine yer bulan Av. Zafer Mutlu divan üyesi oldu. SP'nin tüzüğünde yapılacak olan değişiklik komisyona havale edildi.

TERÖRE ÇARE MİLLİ GÖRÜŞ
Bu karar sonrasında SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak kürsüye çıktı. Kamalak, Sıradan bir partinin kongresi yapılmıyor. Bundan sonra ki 40 yıllın yiğitlerini seçmek üzere bir araya geldik. Adil düzeni kurmak ve İslam birliğini tahsis etmek üzere geliyoruz. Bu hedefler elbette gerçekleştirilecektir. Usta'da kalırsa bu yapı onu sürdürmeyen çırak utansın. Tuzu kurulara bakılacak olunursa her taraf güllük gülistanlıktır. SP Türkiye'nin meclisin sigortasıdır. İlk görevimiz terörde akan kanı durdurmak. Kurtuluş Savaşı’nda 15 bin şehir verirken, 1984-2009 arasında 50 bin insanımızı kaybettik. Şehitte-katilde bu ülkenin insanıdır. SP dışında kimse bu durumu önleyemez. Diyarbakır şehitlerine rahmet diliyorum dedi.

ERBAKAN’DAN ÖZÜR DİLEYİN
Kamalak, 400 milyar doların üzerinde para kaybımız vardır. Terörü bitirme noktasında Erbakan hocamızın önünü kestiler. Peki ne oldu bitirebildiler mi? Hayır! Şimdi Erbakan hocamızın kabrine giderek özür dilemeleri gerekiyor. Terörü bitirmek istiyorlarsa anahtarı bizlere teslim etmeleri gerekiyor. Terörün engellemesi ancak eğitimden geçmektedir. Milli eğitim verilmelidir. Milli Piyango gibi Milli Eğitim var. Osmanlıca’yı okullarda ders olarak okutacağız” dedi. Kamalak'ın konuşmasının ardından Divan Başkanı Yasin Hatipoğlu, genel başkanlık, GİK Üyelikleri ve Yüksek İstişare Kurulu seçimlerine geçildi. Listelerin divan başkanlığına verilmesi için 30 dakika süre verildi.

KOCAELİ'DEN 10 İSİM
Yapılan büyük kongrede Kocaeli'den Sinan Yolcu (İl Başkan Yardımcısı), Mehmet Aras (İl Yönetim Kurulu Üyesi), R.Meryem Tan (Kadın Kolları Bşkanı), Mustafa Can (İzmit İlçe Başkanı), Recep Sarıdoğan (Körfez İlçe Başkanı), Erkan Katırağ (Derince İlçe Başkanı), Muhammet Yolcu (Kandıra İlçe Başkanı), Ahmet Özen (Milletvekili adayı), Tacettin Yurtsever (İl Yönetim Kurulu Üyesi), Kayhan Baytar
(İl eski Müfettişi)’nin oy kullanma hakkı bulunuyor.

18 Temmuz 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR