Bitmez: Faiz musluğunu kesince bin alan 2 bin alacak

On iki yıllık iktidar döneminde halkın faiz kıskacı altında sürünmeye mahkûm edildiğini ifade eden Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli...

On iki yıllık iktidar döneminde halkın faiz kıskacı altında sürünmeye mahkûm edildiğini ifade eden Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Adayı Hasan Bitmez, çarenin faizsiz ekonomi modeli ve Saadet Partisi olduğunu söyledi.

Seçimlere sayılı günler kala seçim çalışmalarına ara vermeden devam eden Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Adayı Hasan Bitmez, Gebze Holiday İnn Otel’de Giresun’lu iş adamları ve STK Temsilcileri ile bir araya geldi.

 

“0,50 KURUŞLUK OYNAMADA DEVLETİN 250 MİLYAR ZARARI OLDU”

Kendilerinin de yıllar önce Giresun’dan daha iyi bir iş imkanı için babalarının Kocaeli’ye göçtüğünü ifade ederek sözlerine başlayan Bitmez, “Biz bu anlamda Gebze’de büyüdük ve eğitimimizi burada gerçekleştirdik. Gebze İmam Hatip Lisesini bitirip Mısır El-Ezher Üniversitesinden mezun olduk. Şimdi Gebze’ye Kocaeli’ye hizmet etme vaktidir. 2015 yılı bütçesinden faize ödenen rakam 54 Milyar TL. Biz bu rakamları uydurmuyoruz Maliye Bakanlığının resmi sitesinde yer alan verilerdir. Özel sektörle birlikte yılda faize ödenen rakamın 129 milyar. Bunun yanında kamunun yılda çalışanlarına ödediği maaş rakamı ise 119 milyar TL. Ülkemiz faiz kıskacından kurtulmadığı sürece milletimiz sürünmeye mahkûmdur. Geçmişte eski başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan yaptı. Bu işin o kadar da zor olduğunu kimse söylemesin, Türkiye çok zengin bir ülke ve bu faiz musluğunu kesince bin TL ücret alan bir kişinin maaşı otomatik olarak 2 bin TL’ye çıkıyor. Döviz kurundaki 0,50 Kr’lik yükselişten devletin zararı 250 milyar oluyor. Tüpraş ve Telekom’un ilk özeleştirilmesinin ardından daha sonra Danıştay’ın iptal etmesi sonrası her iki kurumun da 3-5 kat fazlasına satıldı. Şimdi de Türk Hava Yolarını bilerek zarar ettiriyorlar ve ucuz fiyata birilerine satacaklar” dedi. Katılımcıların çeşitli konularda görüşlerini dinleyen Bitmez, 7 Haziran seçimlerinde herkesin oyuna talip olduklarını ifade etti.

 

“DESTEKLİYORUZ”

Programa katılan Giresunlu iş adamları ve STK Başkanlarının ortak yaptıkları açıklamada, “Siyaset arenasında Giresunlular yeteri kadar temsil edilemiyor. Bu anlamda gerçekleştirilen bu birliktelik ile inanıyoruz ki bu seçimlerde hem Giresun’un hem de Kocaeli’nin hakkını söke söke savunacak bir aday olduğuna kanaat getirdik ve hemşerimizin sonuna kadar arkasında durup destek vereceğiz” dediler.

20 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR