Turan Dumlu kendinden emin

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi, Gölcük Piri Reis İlkokulu karşısında hizmete giren CHP Gölcük Seçim bürosunun açılışı geniş bir katılımla gerçekleşti....

BÜYÜT

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi, Gölcük Piri Reis İlkokulu karşısında hizmete giren CHP Gölcük Seçim bürosunun açılışı geniş bir katılımla gerçekleşti. CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Ecz. Turan Dumlu ile CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ve CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan’ın da sürpriziyle renklenen açılışa CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, eski CHP Kocaeli milletvekilleri Sefa Sirmen, Hikmet Erenkaya, CHP Kocaeli Milletvekili Adayları Cuma Karavar, Mehmet Tamer Solakoğlu, Dr. Ayhan Mutlu, CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva ve partililer katıldı.

 

“UMUTSUZ DEĞİLİZ”

 

Programın açılış konuşmasını İsmet İşeri yaptı. İşeri, “Seçim bildirgemiz halk arasında tuttu, iktidara gidiyoruz. Allah’ın izniyle bu ülkede nöbet baki kalacak” dedi. Cihat Altunyuva ise “Toplumun her kesiminin arasına nifak tohumları ekildi. Yargı, adalet kurumları yerlerde. Ekonomi iflas etmiş durumda. Biz umutsuz değiliz. Karamsar değiliz. Bizim iktidarlığımız döneminde bütün sorunlar sıfırlanacak. Kaynakları sağlam bildirgemizle yola çıktık” şeklinde konuştu.

 

“BİRİNCİ SINIF DEMOKRASİYİ GETİRECEĞİZ”

Sonrasında ise adaylar sırasıyla konuştu. Ecz. Turan Dumlu, “Sizden biri olan Turan Dumlu kardeşinizi Ankara’ya göndereceğinize inanıyorum. Ülkemizin sorunları çığ gibi büyüdü. Biz emekliden, köylüden, işsizden, emekliden, ezilenden yana bir partiyiz. Özgürlükleri, birinci sınıf demokrasiyi biz getireceğiz. Toplu sözleşme, grev hakkını vereceğiz. Avrupa ülkelerinde, Amerika’da uygulanan demokrasinin aynısını biz de istiyoruz. İnsanların çöpten ekmek toplamadığı bir Türkiye için kurtuluş, sosyal demokratların iktidara gelmesidir” diyerek CHP’lilerin ve vatandaşların alkışları arasında sözlerini tamamladı. 

16 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR