AKV’ Kuran’ı yeterince okumuyoruz

Araştırma ve Kültür Vakfı İzmit Şubesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde “Kur-an ile Diriliş” adlı bir panel düzenledi. Vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği p...

BÜYÜT

Araştırma ve Kültür Vakfı İzmit Şubesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde “Kur-an ile Diriliş” adlı bir panel düzenledi. Vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği panele konuşmacı olarak Abdullah Yıldız, Şemsettin Özdemir, ve Alpay Bozdağ katıldı. Konuşmacılar, Türkiye’deki insanların evlerinde kuran bulundurduklarını ama içini açıp ne demek istediğine, hangi mesajları verdiğine pek bakmadığını vurguladı.

AKV İzmit Şubesi Yunus Emre Kültür Merkezinde Kur-an ile diriliş adlı bir panel düzenledi. Namaz Platformu adlı oluşumun öncülerinde Panelist Abdullah Yıldız “Kuran’ı yeterince okumuyoruz. O Allahtan gelen bir mesajdır. Bir arkadaşımızdan veya yakınımızdan gelen mesajları e-mailleri okumayı hiç ihmal etmiyoruz. Ama Allahın bize gönderdiği ilahi mesajı niçin okumuyoruz. Bu Müslümanlar için en büyük noksanlıktır” dedi.

YAŞAM BİÇİMİ
Panelin diğer konuşmacısı Alpay Bozdağ, “Kuran’ın insanlara sunduğu bir hayat tarzı, yaşam biçimidir. Kuran anlaşılmaz diye bir şey yoktur. O okundukça anlaşılır. Aman sen anlamaz, dikkat et, yüksekte tut… diyerek, onun içini açıp okumamızı engellediler. O duvarlarda süslü çantalarda ayda senede bir okunan kitap gibi göründü. Bunlar çok yanlıştır” olarak belirtti.Vakıf Başkanı Fahri Akbaş, bundan sonra her ay bir konuşmacı getirilerek, konferans ve panel türü kültürel etkinlikleri devam ettireceklerini söyledi. Kalabalık bir izleyici tarafından konuşmalar ilgi ile izlendi.

04 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR