Cezaevlerinde kırmızı kalem satışı yasak değil

İlimizde yaklaşık 3 bin 500 tutuklu ve hükümlünün kaldığı 6 cezaevinin kantininde kırmızı kurşun ve tükenmez kalem satışının serbest olduğu bildirildi...

BÜYÜT

İlimizde yaklaşık 3 bin 500 tutuklu ve hükümlünün kaldığı 6 cezaevinin kantininde kırmızı kurşun ve tükenmez kalem satışının serbest olduğu bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Kocaeli C Tipi, Kandıra T Tipi 1 ve 2 Nolu, Kandıra 1 ve 2 Nolu F Tipi, Karamürsel K-2 Tipi, Gebze M Tipi Ceza İnfaz kurumları ile Kandıra Yarı Açık Cezaevi kantinlerinde birçok kırtasiye malzemesi ve gıda ürününün satışı yapılıyor.

Organize suç örgütü elebaşıları ve terör örgütü üyelerinin de arasında bulunduğu yaklaşık 3 bin 500 tutuklu ve hükümlünün kaldığı cezevlerinin kantinlerinde kırmızı, mavi kurşun ve tükenmez kalem ile çeşitli kağıtların satıldığı öğrenildi.

Sadece dolma kalem satışının yasak olduğu cezaevi kantinlerinde, ayrıca mahkumlar için çeşitli gıda ürünlerinin satışının da yapıldığı ve bugüne kadar herhangi bir sorunla karşılaşılmadığı belirtildi.

Sincan F Tipi Cezaevinde hükümlü bulunan Erol Zavar'ın, cezaevi kantininde kırmızı kalem, renkli kağıt gibi malzemelerin satışının yapılmamasına ilişkin başvurusu Ankara İnfaz Hakimliğince değerlendirilmiş ve başvuru ''Bu tür malzemelerin örgütsel doküman, bayrak ve sembol yapımında kullanıldığı'' gerekçesiyle reddedilmişti.

Zavar'ın, Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi nezdinde yaptığı itirazın da reddine karar verilmişti.

26 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR