SP’li Özen: Yine dört parti meclise girecekse seçim yapmayalım

Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Zafer Mutlu, Kocaeli Milletvekili adayları Ahmet Özen, Avukat Alaattin Çakmak, İzmit Sanayi Sitesi esnafıyla kahvalt...

Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Zafer Mutlu, Kocaeli Milletvekili adayları Ahmet Özen, Avukat Alaattin Çakmak, İzmit Sanayi Sitesi esnafıyla kahvaltı programında bir araya geldi. Programda ilk olarak konuşma yapan Muzaffer Gürdifan, “Her siyasi partiye olduğu gibi Saadet Partili kardeşlerimize de çıktıkları yolda başarılar diliyoruz. Önceki seçimler de olduğu gibi bu seçimde de ziyaretlerini yaptılar ve esnaflarımızın sorunlarıyla ilgilendiler. Kendilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. İki gün önce de ziyaretimize Ak Partililer geldi. Bazı basın yayın organlarında AKP’ye geçtiğimizle ilgili haberler yer almış. Bu doğru değil. Her siyasi partinin ziyaretine kapımız açıktır. Ardından söz alan SP İzmit İlçe Başkanı Zafer Mutlu, “Toplum artık siyasetten nefret eder oldu. Bundan beş ay önce Perşembe Pazarı alanında onbinlerin katılımıyla miting yaptık. Şimdi ise hiçbir parti miting yapamıyor. Bunun nedeni çok açık ve net. İnsanlar artık çözüm bekliyor. Toplumu siyasetten nefret eder hale getirdiler. Çözüm oluşturabilecek bir tabloyu vatandaşlarımıza sunduk. Bu çözümün adresi Saadet Partisi’dir. Tüm esnaf kardeşimizden bu süreçte destek istiyoruz” dedi.

 

‘VATANDAŞIMIZ İŞİ LAYIĞINA TESLİM EDECEK’

Siyasi partilerle ilgili de değerlendirmeler de bulunan Mutlu, “Ak Partililer gerek sosyal medya da, gerek siyasi platformlarda ABD bize karşı, Sol cephe bize karşı, HDP ile mücadele ediyoruz, paralel yapı ile mücadele ediyoruz, yedi düvele karşı göğüs geriyoruz bari siz yapmayın diyorlar bize. Ve bu şekilde Saadet Partisi’ne oy verenlerin akıllarını çelmeye çalışıyorlar. Biz de onlara diyoruz ki batı size neden karşı olsun. Irak operasyonunda onlara siz destek vermediniz mi? Dış güçlerin Orta Doğu projesine sizde çanak tutmadınız mı? Paralel yapıya 13 yıldır verdiğiniz destekle en yetkili makamlarda onları siz bu hale getirmediniz mi? PKK sorunu var diyorsunuz. Çözüm süreci adı altında terör örgütünün o bölgede yapılanmasının güçlenmesine siz sebep olmadınız mı? Şimdi de çıkıp biz bunlarla mücadele ediyoruz siz de bize destek verin diyorsunuz. Kusura bakmayın ama hiç inandırıcı değilsiniz. 13 yıldır devletin başında siz vardınız. Bu ülke bu hale geldiyse bunun müsebbibi sizlersiniz. Artık iktidardan uzaklaşma vaktiniz geldi. İnşallah halkımız bu seçimde gerekeni yapacak ve işi layığına teslim edecek” diyerek sözlerini noktaladı.

 

‘SAADET’İ MECLİSE TAŞIYACAK OLAN SİZLERSİNİZ’

Sanayi esnafıyla zaman zaman bir araya geldik. Onların bize karşı olan samimiyetinden dolayı Saadet Partisi olarak minnettarız diyen  Avukat Alaattin Çakmak, “Hükümet ve muhalefet partileri koalisyona karşılar. Bunun nedenini açıklarken de hep daha önceki koalisyon hükümetlerini örnek gösteriyorlar. Onlar bilmiyorlar mı Erbakan hocanın 1 yılda koalisyon hükümetiyle yaptıklarını, kendilerinin 13 yılda yapamadığı?  Ben yaptım ben yaparım ve ben yaptım olacak anlayışıyla sizlerin de malumu olduğu üzere ülke iyi bir yere gitmiyor. Almanya’da iki dönemdir koalisyon var. Dünya’da bunu layıkıyla başaran ülke var. Biz de geçmişte başardık. Toplumun birbirini kucaklama zamanı geldi. Uzlaşı kültürünün topluma kazandırılması gerekiyor. İnsanlar da nefret kültürü oluşmaya başladı. İnsanlar fazlasıyla gergin. BU toplumun her alanına yansıdı. Bu buhrandan kurtulmak istiyorsak Saadet Partisi’ni meclise götürmeliyiz. Bunu başarabilmemiz için önümüzde çok önemli bir fırsat var” diye konuştu.

 

‘ANAYASA 80 BİN AL GEL DİYOR’

Saadet Partisi’nin barajı aştığını belirten Çakmak, “1 Kasım’dan sonra Saadet Partisi’nden bir vekili Ankara’ya göndereceğiz. Bunun için gece gündüz çalıştık. İnsanlardan aldığımız pozitif dönüşler, bunun da ötesinde dualar bize bunu hissettirdi. Geçtiğimiz seçimde Kocaeli’nden 53 bin oy aldık. 2014 yerel seçimlerinde ise 89 bin oy aldık. Bu seçimde 80 bin oy aldığımız takdirde baraj sorunu ortadan kalkacak ve hep birlikte bir ilke imza atacağız. Anayasa mahkemesi bunu yasa ile bizlere açıklıyor. 80 bin oy al gel, biz de demokrasi adına gerekeni yapalım diyor. İnsanların mağdur olduğuna daha önce de tanıklık ettik. Tutuklu paşaları içerden çıkaran yasa bizleri de meclise götürecek” ifadelerini kullandı. Son olarak konuşma yapan Ahmet Özen ise, “1 Kasım’da seçim olacak ama ben biliyorum ki seçmenlerin partisi olmasına rağmen hala kararını vermedi. Burada bulunan kardeşlerimizin sevdiği bir genel başkan ya da tuttuğu bir siyasi parti olabilir saygı duyuyorum. Tutmaya devam etsinler”

 

‘ELİNDEKİ TERAZİ BOZUKSA NEYE YARAR’

Ben hiçbir seçmenin oy verirken ben şu partiye oy vereyim de bu ülkeye zarar versin diye oy verdiğini düşünmüyorum. Lakin iyi niyetli siyasetçi olmak, yakışıklı olmaz, karizmatik olmak ve güzel konuşmak toplumun meselelerini çözmüyor. Bir siyasetçi ne kadar dürüst olursa olsun elindeki terazi bozuksa dürüstlüğü bir işe yarar mı? Terazisi bozuk alan bir esnafa ne kadar güvenilebilir. İstikametine bozuk olan son model bir araba bize ne kazandırır. Bizim siyasetçiler olarak sorumluluğumuz var. Memleketimizde işler iyi gitmiyor. Çocuklarımızın geleceği tehlike altında. Bunu hepimiz biliyoruz. Ülke de hizmet yapılmıyor demiyorum. Adamın arabasının kaportası değişmiş, lamba değişmiş ama motor bozuk. Sonra da toplum diyor ki araba güçlü. Vatandaş da buna inanıyor. Kimse farkında değil ki vatandaş dertli. Kanserle mücadele ediyor. Psikiyatri de hasta yoktu şimdi randevu alınamıyor. İnsanlar artık koca koca çocuklarını kendi elleriyle okula götürüyor.

 

‘DÖRT PARTİDEN BİRİNE OY VERECEKSENİZ SEÇİM YAPMAYALIM’

Çözüm açık bir şekilde ortada diyen Özen, “Halk 7 Haziran seçimlerinde tercihini yaptı. Oyunu kullandı. Sonuç olarak koalisyon çıktı. Aylardan beri bir araya gelip hükümet kuramadılar. Kararı yeniden seçimde kıldılar. Siz yarın sandığa gittiğinizde bu dört partiden birine oy verecekseniz kusura bakmayın ama suçlu aramayın arkadaşlar. Saadet Partisi meclise girmeyecekse seçim yapmamızın bir anlamı yok arkadaşlar. Yıllardır Saadet Partisi’ne oy vermeyin boşa gider dediler. İnsanlar size oy verdi yüzde 98 boşa gitti. Biz gece gündüz çalışıyoruz. Sizler için bir araya geldik davamız sizlersiniz. Gelin bu seçimde Saadet Partisi için yapılan seçimlerde bizi destekleyin ve meclise girelim. İnsanlar artık seçim istemiyor biz bunun farkındayız. 80 bin oy alıp Ankara’da sizi temsil edeceğiz. Allah nasip ederse geçmişte nasıl sizlerin refahı için mücadele ettiysek, 1 Kasım’dan sonra da mücadelemize devam edeceğiz diyerek sözlerini tamamladı.

31 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR