NİTELİKLİ ELEMAN YETİŞTİRMELİYİZ

MÜSİAD Bursa, İnegöl, Gebze, Sakarya, Düzce ve Karadeniz Ereğli Şubelerinin başkan ve üyelerinin bir araya geldiği toplantıda konuşan ev sahibi Kocael...

BÜYÜT

MÜSİAD Bursa, İnegöl, Gebze, Sakarya, Düzce ve Karadeniz Ereğli Şubelerinin başkan ve üyelerinin bir araya geldiği toplantıda konuşan ev sahibi Kocaeli Şube Başkanı Recep Bilal Şengün “Nitelikli elemanlar yetiştirmek için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız” dedi

Marmara Bölge’si 2. Toplantısını gerçekleştirmek üzere MÜSİAD Kocaeli Şubesinin Sosyal Tesislerinde bir araya gelen şubeler; karşılıklı ticaretin geliştirilmesi, ortak yatırım konularının değerlendirilmesi amacıyla ikili görüşmeler gerçekleştirdi. Toplantıyı açan Kocaeli Şube Başkanı R. Bilal Şengün, MÜSİAD üyelerinin bir araya gelmesinin, birbirlerini daha yakından tanıyarak karşılıklı ticaretin geliştirilmesi ve gerektiğinde ortak yatırımlara gidilmesinin büyük önem taşıdığını vurguladı. Şengün konuşmasında şunları dile getirdi: “Ülkemizin başarısının asıl sahipleri, özgüven sahibi, vizyoner, girişimci iş adamlarıdır, yani sizlersiniz. MÜSİAD üyeleri, tam 22 yıldır kardeş kültürler ve coğrafyaları buluşturmak şuuruyla hareket etmiş, Hz. Mevlana’nın “Bir ayağı kendi zemininde sabit, diğer ayağı bütün dünyayı dolaşan pergel gibi olun” öğüdüne uygun olarak, dünyanın dört bir yanına yelken açmışlardır. MÜSİAD’ın Türkiye yararına her işte, herkesle, ekonomik ve sosyal ilişkiler kurmaya devam etmeli, bununla da yetinmeyip, iş yaptığımız her alanda ülkemize toplumsal katkılar sağlamalıyız”.

MÜSİAD’ın çatısı altında toplanan işadamlarına, özgüven, vizyon, yeni pazarlar kazandırdığını, onların Türkiye ekonomisine daha fazla katkı sağlamalarına imkan oluşturduğuna vurgu yapan R. Bilal Şengün, konuşmasını şöyle sürdürdü; “MÜSİAD üyeleri, ülkemizin ihracatının %15’ini gerçekleştiriyor, milli gelirimizin 105 milyar dolarını üretiyor ve ülke istihdamına 1,2 milyon kişilik bir katkı sağlıyor. İstikrar ve güven ortamı sürdüğü sürece bu oranların artarak devam edeceğine inancımız devam etmektedir. Şimdi, Türkiye daha hareketli, daha bereketli bir ekonomik sürece girmektedir. Ancak bu, “taşı delen, damlaların kuvveti değil, sürekliliğidir” gerçeğini bilerek, yol alacağımız bir dönemdir”.

İNSAN KAYNAĞI GÜÇLENDİRİLMELİ
İlk çağlarda güçlü olanın, endüstri çağında ise zengin olanın kazandığını belirten Şengün; “Teknoloji çağında ise bilgili olan kazanacaktır. Bu sebeple, en değerli sermayemiz olan insan kaynağımız güçlendirilmeli, daha fazla katma değer üreten girişimcilik desteklenmelidir. MÜSİAD olarak gençlerimizi bilgili ve mesleki eğitimlerini almış olarak yetiştirmeliyiz. Mesleki eğitimin gelişmesi ve nitelikli elemanlar yetiştirmek için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız” diyerek sözlerini tamamladı. R. Bilal Şengün’ün konuşmasının ardından Marmara Bölge toplantısına katılan Bursa Şubesi Başkanı Hasan Çepni, Kdz. Ereğli Şube Başkanı Faruk Yazıcı, Gebze Şubesi Başkanı Adnan Kurt, Sakarya Şubesi Başkanı Halit İnci, Düzce Şubesi Başkanı Cem Hatipoğlu da toplantıyla ilgili görüşlerini ve beklentilerini dile getirdiler.
Bölgesel toplantıların karşılıklı tanışma ve iş geliştirme için gerekli olduğunu belirten şube başkanları; yaptıkları konuşmalarda özetle; 2 yılda bir yapılan MÜSİAD Uluslararası Fuarının üyelerin kendilerini tanıtmak için çok önemli bir fırsat olduğu fikrinde birleştiler ve bütün üyelere bu önemli fuara katılmaları yönünde tavsiyede bulundular.
Konuşmaların ardından MÜSİAD Kocaeli Şubesi yöneticileri; diğer şubelerden gelen konukları, bölgesel toplantı için özel olarak üretilen MÜSİAD logolu pişmaniyelerden birer kutu hediye ederek uğurladı.

21 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR