Eğitim-İş ücretleri zamanında istiyor

Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener, sınavlarda görev alan öğretmenlerin diğer görevliler gibi ücretlerinin nakit ödenmesi istedi.Eğitim ve Bil...

BÜYÜT

Eğitim-İş Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener, sınavlarda görev alan öğretmenlerin diğer görevliler gibi ücretlerinin nakit ödenmesi istedi.

Eğitim ve Bilim İş Görenleri Sendikası (Eğitim-İş) Kocaeli Şube Başkanı Bilal Şener, yönetim kurulu üyeleri İlhan Şener, Bülent Uğrasız, Bayram Yıldız, Cem Uçak, Emine Çalık ve Cengiz Topel Kaya ile birlikte dün sendika binasında basın açıklaması yaptı. ÖSYM sınavlarında görevli yardımcı ve hizmetlilerin sınavın hemen ardından ücretlerinin nakit olarak verilmesine karşılık sınav yükünü çeken, tüm sorumluluğu üzerine alan öğretmenler ve üniversite öğretim görevlilerinin ücretlerini daha sonra bankadan aldıklarını söyleyen Şener ”Bu konudaki mağduriyeti gidermek için öğretmenlere de diğer görevliler gibi ücretleri hemen sınav sonrası nakit ödenmelidir. Gereğinin yapılması için yetkilileri göreve çağırıyoruz” dedi.

EK DERS ÜCRETLERİ
Konuşmasına devam eden Şener il bazında ek ders ücretlerinin zamanında yatırılmadığını belirterek “Bu konuda şubemiz tarafından yapılan araştırmalarda herkes sorumluluğunu birbirine atmamakta dolayısıyla eğitim çalışanlarımız ücretlerini zamanında alamamakta ve mağdur olmaktadır. Çalışanlarımızın mağduriyetinin giderilmesi için gerekli tedbirlerin alınması noktasında özen gösterilmesini istiyoruz” diye konuştu.

12 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR