“Anne Okulu” mezunları sertifikalarını aldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete açtığı 13 Bilgi Evinde “Değerler Eğitimi” kapsamında oluşturulan “Anne Okulu”na katılan veliler sertifikala...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete açtığı 13 Bilgi Evinde “Değerler Eğitimi” kapsamında oluşturulan “Anne Okulu”na katılan veliler sertifikalarını törenle aldı.

 

“ANNELERE EĞİTİM”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Bilgi Evleri’nde sadece çocuklara değil, velilere de “Anne Okulu” projesiyle eğitim veriliyor. Bu kapsamda veliler Bilgi Evlerinde, 7 hafta boyunca “Etkili İletişim”, “Aile İçi İletişim Sorunları”, “Anne-Baba Tutumları”, “Nasıl Bir Ebeveynim?”, “Çocuk Ve Ergenlik Dönemi”, “Gelişim Dönemi Özellikleri ve Okul Problemleri” ve “Okul Dönemi Sorunları” konularında eğitim aldı.

 

ŞENGÜL YİĞİT SEMİNER VERDİ

Eğitim sonunda yapılan sınavda dereceye giren velilere törenle sertifikaları verildi. Tören öncesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Eğitim Projesi Formatörü Şengül Yiğit, katılımcı velilere “Evlilikte Duygusal Zekâ”, “Etkili ve Yetkin Ebeveynlik” konulu seminer verdi. Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde yapılan sertifika töreninde, veliler sertifikalarını Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun elinden aldı.

 

“ÇOCUKLARIMIZI İYİ YETİŞTİRECEĞİZ”

Başkan Karaosmanoğlu “Eğitimin yaşı ve zamanı yok. Beşikten mezara kadar devam etmelidir. Nasıl ki vücudumuzda hücrelerimiz yenileniyorsa, beynimizin de gönlümüzün de yenilenmeye ihtiyacı vardır. Bu yüzden insan her yaşta kendini yenilemelidir”dedi. Anne olmanın en büyük erdem olduğunu söyleyen Başkan Karaosmanoğlu “Çocuklarımızı iyi yetiştireceğiz, iyi anne olacağız. Güzel yürekli, sabırlı, eğitimli anneler yarının büyüklerini yetiştirecek olanlardır. Bir anne için en büyük zenginlik insanlığa faydalı, bilgili ve inançlı bireyler yetiştirmektir ve bu büyük bir sorumluluktur.”ifadesini kullandı.

 

YETİŞKİN EĞİTİMİNE ÖNEM VERİYORUZ

Yetişkin eğitimine verilen önemin, ülkemizde son yıllarda artış gösterdiğini belirten Başkan Karaosmanoğlu şunlara dikkat çekti: “Türkiye artık zenginleşiyor. Yıllar önce böyle eğitimleri veren kurumlarımız yoktu. Yerel yönetimler bu konulara karşı duyarsızdı. Ama biz bugün, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak bunların farkındayız ve bu yönde çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. Bizim için en büyük kazanç insanımızın eğitimi, gönül zenginliği ve o zenginliğin çocuklarımıza da aktarılmasıdır.”

 

SERTİFİKALARINI BAŞKAN’DAN ALDILAR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Eğitim Projesi Formatörü Şengül Yiğit’e Başkan Karaosmanoğlu tarafından hediye takdim edildi. 7 hafta süren eğitimin sonunda, yapılan sınavlara göre dereceye giren “Anne Okulu” katılımcılarına, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu tarafından sertifikaları verildi. Programın sonunda katılımcılar Başkan Karaosmanoğlu ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

30 Ocak 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR