Kartepe Heyeti, Ekoköyleri keşfe gitti

Kartepe Belediyesi tarafından Ekolojik ve Sağlıklı Yaşam Köyü Ketenciler’de yürütülen “Bir Başka Yaşam Mümkün” adlı proje kapsamında, proje ortağı Ko...

BÜYÜT

Kartepe Belediyesi tarafından Ekolojik ve Sağlıklı Yaşam Köyü Ketenciler’de yürütülen “Bir Başka Yaşam Mümkün” adlı proje kapsamında, proje ortağı Kocaeli Ekolojik Yaşam derneği üyelerinden oluşan heyet, örnek uygulamaların yerinde incelenmesi, yeniliklerin transfer edilmesi amacıyla örnek teşkil eden Eskişehir ve Ankara illerindeki ekolojik çiftliklere inceleme ziyareti gerçekleştirdi.

 

Kartepe Belediyesi tarafından Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ( MARKA) desteğinde, Kocaeli Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Kocaeli Ekolojik Yaşam Derneği paydaşlığında Ekolojik ve Sağlıklı Yaşam Köyü Ketenciler’de yürütülen “Bir Başka Yaşam Mümkün” projesine katkı vermesi amacıyla farklı illerde, ekolojik tarımsal üretim yapan çiftlikler ziyaret edildi.

 

Kartepe Heyeti Ekololij Tarımı İnceledi

Eskişehir ve Ankara illerindeki ekolojik çiftlik ziyaretleri; neden, nasıl, niçin ve şu anki durumlarının ne olduğu sorularına karşılık bulmak amacıyla yapıldı. Bu çalışma ziyaretlerinde elde edilen önemli tecrübeler ilimize aktarılacak. Organik tarımsal üretim konusunda Kocaeli üreticisi ve tüketicisiyle bilgi paylaşımı imkanı da oluşturuldu. Başka illerdeki üreticilerin karşılaştığı sorunlar kayıt edilerek Ekoköy projesinin rezervine eklendi. Köylerin ekolojik üretim yapan muhtarları ve ileri gelenleri ile görüşen heyet, bir köyün ekolojik üretime başlarken ve ilerleyen süreçlerde yaşadığı sorunları kayıt altına aldı. Yapılan görüşmeler ve tecrübe transferi sonucunda elde edilen tespitlerle, projenin toplumsal ve bölgesel kazanımlarının arttırılması hedefleniyor.

25 Aralık 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR