Birinciler yine Anafen ve FEM’den

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)ve Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’nda (TEOG) sonuçlarının geçtiğimiz günlerde açıklanmasının ardından birin...

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)ve Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’nda (TEOG) sonuçlarının geçtiğimiz günlerde açıklanmasının ardından birinciler de belli oldu. Kocaeli’de kendi branşlarında birincilik elde eden ortaokul ve lise öğrencileri sevinçlerini aileleri ve sınava hazırlık süresinde en büyük destekçileri olan FEM-Anafen dershanelerindeki öğretmenleriyle paylaştı.

 

TAM PUAN ALDI

Öğrenim hayatlarındaki başarılarla ilgili açıklamalarda bulunan öğrenciler, lise ve üniversite yarışlarında gelecek yıllarda yer alacakları için tavsiyelerde bulundu ve başarılarının sırlarını paylaştı. Özel Erkul Tunagür Ortaokulu öğrencisi olan ve sınava Anafen Dershanesi ile birlikte hazırlanan Emirhan Algan, TEOG sınavın 500 tam puanı alarak büyük başarı gösterdi.

 

GÜNDE 500 SORU ÇÖZDÜ

Başarı sırrının düzenli çalışmak olduğunu söyleyen Algan, “Sınav tarihine kadar günde 500 soru çözüyordum. Ailem, dershane ve okul öğretmenlerim beni sürekli desteklediler” dedi. Algan, sınava yeni girecek olan kardeşlerine ise düzenli çalışmaları, ancak bu arada mutlaka kendilerine de zaman ayırmaları yönünde tavsiyelerde bulundu. Algan, İstanbul Erkek Lisesi’ni tercih edeceğini açıkladı.

 

GÜNDE 4,5 SAAT ÇALIŞTI

LYS sınavında TM–3 puan türünde Türkiye 54’üncüsü ve Kocaeli 1’incisi olan Özel Tunagür Fen Lisesi öğrencisi Zeynep Karahasanoğlu da başarı sırrının düzenli çalışma olduğunu belirtti. Sınava hazırlık sürecinde aşırı bir çalışma performansı göstermediğini belirten Karahasanoğlu, “Aşırı çalışmadım, ama verimli ve düzenli çalışma programım vardı. Okul ve dershane dışında günde 4 buçuk saat çalışıyordum” dedi.

 

TAVSİYELERDE BULUNDU

Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere tavsiyelerde bulunan Karahasanoğlu, “Çalıştığınız zaman bunun sonucunu mutlaka alıyorsunuz. LYS bahar dönemine denk geliyor. O dönem biraz dişlerini sıksınlar” ifadelerini kullandı. Karahasanoğlu, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi yada Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tercih edeceğini bildirdi.

 

TERCİHLER BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ

Kocaeli Fen Lisesi öğrencisi olan ve LYS sınavına FEM Dershanesi ile hazırlanan Gökberk Elmas, MF–3 puan türünde Türkiye 144’üncüsü ve Kocaeli 1’incisi oldu. Kendine inanarak, doğru ve düzenli çalıştığını vurgulayan Elmas, sakinliğini hiç kaybetmediğini söyledi. LYS sınavında MF–2 puan türünde Türkiye 153’üncüsü ve Kocaeli 1’incisi olan FEM Dershanesi ve Kocaeli Fen Lisesi öğrencisi Berat Sert de, “Dershane ve okul öğretmenlerimin motivesi ve ailemin büyük desteği ile başardım. İnandım ve oldu” dedi. Aynı okul ve sınıfta lise eğitimi alan Gökberk Elmas ve Berat Sert, üniversite tercihlerinde ortak karar vererek İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde okumak istediklerini açıkladı. Öğrenciler üniversite için 6-14 Temmuz’da tarihleri arasında, lise için 6-16 Temmuz tarihleri arasında tercih yapacak. Hilal GÜDÜCÜ

03 Temmuz 2015 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Ilhan - Egitime önem veren kurumlar desteklenmeli

Teşekkürler fem ve anafen

Yanıtla . 0Beğen 03 Temmuz 17:12
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR