Geleceğin liderleri bu okuldan çıkacak

    Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, fuar içindeki Gençlik Hizmetleri Merkezi’nde; Siyaset, Girişimcilik, Klasik Düşünce, Ekonomi, Yabancı Diller ve İsl...

BÜYÜT

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, fuar içindeki Gençlik Hizmetleri Merkezi’nde; Siyaset, Girişimcilik, Klasik Düşünce, Ekonomi, Yabancı Diller ve İslami İlimler Okulları’nın ardından şimdi de Liderlik Okulu faaliyete geçti. 3 Mayıs Cumartesi günü birinci grup derslerinin başladığı okulun kayıtları sürüyor. Okula kayıt yaptırmak isteyenlerin Gençlik Hizmetleri Merkezi’ne gelerek bizzat başvuruda bulunmaları gerekiyor. Dersler, Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-18.00 arasında gerçekleştiriliyor.

LİDERLERİN OKULU

Liderlik Okulu’nda gençlere önemli konu başlıklarında dersler verilecek. Öğrenciler okulda, “İlk İzlenim ve Beden Dili, Gençlik Psikolojisi, Sosyal Sorumluluk, Zaman Yönetimi, Takım Yönetimi, İnsan Tanıma, Psikolojik İkna Teknikleri, Görgü Kuralları, Gençlik Liderliği, İletişim Becerileri, Etkili Sunum Teknikleri, Sosyal Medya ve İnternet, Dezavantajlı Gruplar, Proje Döngüsü, Etkinlik Tasarlama, Problem Çözme Teknikleri, Sivil Toplum Kuruluşları ile İlişkiler” ve “Milli ve Manevi Değerler Değerlerimiz” konularında eğitim alacak.

SERTİFİKASI OLANA ÖNCELİK

Liderlik Okulu’na katılarak sertifika alan öğrencileri ise, Büyükşehir Belediyesi’nin Gençlik Hizmetleri Merkezi’ndeki birçok görev bekleyecek. Merkezin ileriye dönük çalışmalarında bu okuldan mezun olan öğrencilere öncelik tanınacak. Eğitim ayrıca gönüllü gençlik liderliği yapmak isteyenler için de önemli bir avantaj sağlayacak.  

GRUPLAR OLUŞTURULDU

3 Mayıs Cumartesi günü başlayan faaliyetler 31 Ağustos Pazar gününe kadar devam edecek. Birinci grubun dersleri 3 Mayıs Cumartesi günü başladı. Diğer gruplar ise, 24 Mayıs, 14 Haziran, 5 Temmuz, 26 Temmuz, 16 Ağustos ve 31 Ağustos tarihlerinde başlayacak.

09 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR