Akcez, Sedaş ve Sepaş Enerji İle DOMİF’15 Katıldı

Türkiye’de her geçen gün gelişerek büyüyen elektrik dağıtım ve perakende satış sektörünün yeni, dinamik ve tecrübeli oyuncularından SEDAŞ ve Sepaş Ene...

BÜYÜT

Türkiye’de her geçen gün gelişerek büyüyen elektrik dağıtım ve perakende satış sektörünün yeni, dinamik ve tecrübeli oyuncularından SEDAŞ ve Sepaş Enerji’nin hisselerinin tamamına sahip olan AKCEZ, Türkiye’nin önde gelen sanayi gruplarından Akkök Şirketler Grubu ile Avrupa’nın lider enerji şirketlerinden CEZ Grubu’nun oluşturduğu ortak girişim şirketi olarak katıldığı istihdam fuarında, Grup şirketleri SEDAŞ ve SEPAŞ Enerji ile bu yıl DOMİF’15 İstihdam ve Üniversite Tanıtım Fuarında yerini aldı.   

 

7-8-9 Mayıs tarihleri arası açık kalacak olan  "DOMİF 15 İstihdam & Üniversite Tanıtım Fuarı" çevre illerden de katılımlarla bu yılda 10 bin kişiyi ağırlaması hedefleniyor. Fuar Organizasyonunun bu yıl Doğu Marmara İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı (DOMİF) ile birleştirilerek, üniversite ve iş dünyasını da bir araya getirmesi hedeflendi.

 

DOMİF’te iş arayanlar ile işletmelerin bir araya gelmesi ve iş istihdamları oluşturulması,  ayrıca 12. Sınıfa giden öğrencilere de Üniversitelerin tanıtımının yapılması hedefleniyor. Kocaeli Valiliği, İŞKUR Kocaeli Temsilciliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı, Kocaeli Sanayi Odası ve Kocaeli Ticaret Odası ortaklığında gerçekleştirilen, Kocaeli başta olmak üzere Sakarya, Bolu, Düzce, Yalova illerinin de destek verdiği Doğu Marmara İnsan Kaynakları "Üniversite Tanıtım, İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı"nı, eski Gölcük yolu üzerinde Kocaeli Uluslararası Fuar Alanı’nda gerçekleştiriyor.

 

AKCEZ İnsan Kaynakları standında, AKCEZ İK Departmanı Uzmanları tarafından tanıtım ve bilgilendirme yapılırken, SEDAŞ ve Sepaş Enerji  şirketleri için de benzer çalışmalar yapılacak, iş başvurusu yapacaklar için form doldurtularak, hazır CV’ler teslim alınacak. 

 

AKCEZ HAKKINDA

Türkiye’de enerji piyasasının yeniden yapılandırılması ve elektrik dağıtım şirketlerinin özelleştirme sürecinde, AKCEZ ortak girişimi, ilk özelleştirilen elektrik dağıtım şirketlerinden biri olan SEDAŞ’ı 11 Şubat 2009 tarihinde devir almış olup, dağıtım ve perakende satış faaliyetinin ilklerini gerçekleştirerek, enerji sektöründe kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyetini hedefleyerek Grup şirketleri ile hizmet vermeyi sürdürmektedir.

 

Akkök Holding ve CEZ Grubu’nun yarı yarıya ortaklığının bulunduğu AKCEZ, SEDAŞ ve Sepaş Enerji hisselerinin tamamına sahiptir. AKCEZ’in faaliyet konusu, başta elektrik enerjisi dağıtımı ve elektrik enerjisinin veya kapasitesinin tüketicilere satışı olmak üzere enerji sektöründe proje geliştirme ve enerji sektörüne ilişkin yatırımların gerçekleştirilmesi faaliyetlerinde bulunmaktır. AKCEZ, 276 çalışanıyla 1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren Hizmet Sağlama Sözleşmesi kapsamında SEDAŞ ve Sepaş Enerji’ye yönetim ve destek hizmetleri sağlamaktadır.

08 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR