Sarı: Karabalık partisine şirin gözükmek istiyor

CHP Kartepe İlçe Başkanı Bülent Sarı, “Halkımız, Başkan Şükrü Karabalık’ın kendinden yana olmadığını, partisine şirin gözükmek için numara üzerine num...

BÜYÜT

CHP Kartepe İlçe Başkanı Bülent Sarı, “Halkımız, Başkan Şükrü Karabalık’ın kendinden yana olmadığını, partisine şirin gözükmek için numara üzerine numara yaptığını görüyor” dedi

CHP Kartepe İlçe Başkanı Bülent Sarı, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’ın taş ocağı konusundaki tavrını eleştirdi. Sarı, “Karabalık taş ocağı konusunda grip olmuştu. Fakat açıklama yaptığına göre iyileşmiş. Kendisi, partisinin hiyerarşik disiplinle yönetildiğini, bu nedenle de taş ocağına karşı çıkamadığını söylüyor. Başkan Şükrü Karabalık’ın kendinden yana olmadığını, partisine şirin gözükmek için numara üzerine numara yaptığını görüyor. Bize de, ‘Bekara karı boşamak kolay’ diyor. O da şunu bilsin, Kartepeli’ye de böyle bir belediye başkanını boşamak kolay” dedi.

KAYMAKAM’A SAYGI GÖSTERSİN
Karabalık’ın son açıklamaları ile acizliğini ortaya koyduğuna dikkat çeken Sarı, “Bir tek amacı var; o da Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na şirin gözükmek. Taş ocağına karşı çıkanlara tepki göstererek sadece CHP’yi eleştirmiyor. Bu taş ocağına Milletvekili Sibel Gönül ve İl Genel Meclisi Başkanı Fahim Kılıç da taş ocağına karşı çıktı. Herkes farklı konuşurken, Karabalık hangi hiyerarşiden bahsediyor. Onun hiyerarşisi, sadece Karaosmanoğlu’na hoş gözükmek. Ayrıca hiyerarşiye çok önem veriyorsa, öncelikle Kaymakam’ın makamına saygı duymayı öğrensin” uyarısında bulundu.

KOMİSYON AKP’Lİ
Kartepe’deki bir diğer sorunun belediyedeki denetim sorunu olduğunu ifade eden Bülent Sarı, “Bu defa denetim komisyonuna seçilenlerin tamamı AKP’li. Bu trajikomik bir olay. Eğer yargıda o kadar dosyası olan bir belediye başkanı, aslanlar gibi denetlenmekten kaçıyor ve kendi kendini denetlemeye kalkıyorsa, ortada bir sorun vardır. Böyle bir şey dünyanın hiçbir yerinde yok. İlçe Başkanı Hasan Kandaz’a soruyorum: Bu konu seni rahatsız etmiyor mu?” ifadelerini kullandı.

GÜREŞ TUTARLAR
Karabalık’ın bir yandan da bilboardları doldurduğunu ifade eden Sarı, “Bu bilboardlarla ilgili halka soruyorum, hiçbir hizmetin yapılmadığını söylüyor. Karabalık’ın Kartepe’yi ne zaman turizm ve sağlık kenti yaptığını merak ediyoruz. Sukay’da hangi Kartepeli kaydı, hangi Kartepeli dağdan faydalandı? Bunların misyonları yok. Âncak birbirleriyle güreş yapıp balık tutarlar” dedi.

ANKETİ AÇIKLASIN
Karabalık’ın anketlere göre CHP ile aralarında uçurumun olduğunu söylediğini kaydeden Sarı, “Uçurum varsa, anketi açıklasın. Anket, mevcut belediye başkanının yüzde kaç destek aldığını gösteriyordur. Yüreği varsa bunu açıklasın. Ama şunu bilsin. Karabalık’ı koltuğundan edeceğiz. Eğer bir mucize olur ve aday gösterilirse,ona gerekli dersi vereceğiz” şeklinde konuştu.

13 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR