KOÜ’de optik çalıştayı

Kocaeli Üniversitesi, ODTÜ, İstanbul Teknik Üniversitesi, ASELSAN, Koç Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi’nin düzenlediği ve...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi, ODTÜ, İstanbul Teknik Üniversitesi, ASELSAN, Koç Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi’nin düzenlediği ve bu yıl üniversitemiz ev sahipliğinde 16.’sı düzenlenen “Ulusal Optik, Elektro-Optik ve Fotonik Çalıştayı” önceki gün yapıldı. Lazer Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Arif Demir çalıştay ile ilgili kısa bilgiler verdikten sonra katılımcılara üniversitemizi tanıttı.

 

FİKİR ALIŞVERİŞİ

Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alphan Sennaroğlu ise çalıştayın, ülke çapında optik, elektro-optik ve fotonik konularında akademide ve endüstride Ar-Ge çalışması yapan bilim insanlarını, yöneticileri, mühendisleri, lisansüstü öğrencilerini bir araya getireceğini ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunabilmelerine olanak sağlayacağını belirtti.

 

KONULAR GÖRÜŞÜLDÜ

Optik, elektro-optik ve fotonik konularında ülkemizin bilim ve teknoloji çalışmalarına yarar ve katkı sağlamasının hedeflendiği çalıştayda “Fotoalgılayıcılar, Elektro-Optik Malzeme ve Cihazlar, Lazerler, Doğrusal Olmayan Optik Aygıtlar, Tümleşik Optik, Optik Lifler, Modelleme ve Simülasyon Yöntemleri, Ölçüm ve Değerlendirme Teknikleri, Kuantum Optiği ve Nanofotonik Aygıtlar ve Sistemler” konuları ele alındı.

07 Eylül 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR