Leyla Atakan, özlemle anıldı

Trafik kazasında kaybettiğimiz Türkiye’nin ilk kadın belediye başkanı Leyla Atakan ve arkadaşları, dün mezarı başında ve KYÖD’de yapılan etkinliklerle...

BÜYÜT

Trafik kazasında kaybettiğimiz Türkiye’nin ilk kadın belediye başkanı Leyla Atakan ve arkadaşları, dün mezarı başında ve KYÖD’de yapılan etkinliklerle özlemle alındı.

40 yıl önce elim bir trafik kazası sonucu aramızdan ayrılan eski Belediye Başkanı Leyla Atakan, çalışma arkadaşları Abdurrahman Yüksel, Feridun Özbay, İsmail Kolaylı dün İzmit Belediyesi ve KYÖD tarafından alındı. İzmit Belediyesi tarafından mezarı başında yapılan anma etkinliğine İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Başkan Yardımcısı Ayhan Acar, İzmit İlçe Müftüsü Abdülkadir Keşvelioğlu, KYÖD Başkan Yardımcısı Haşmet Belen, CHP'li Meclis Üyeleri Elif Bülbül, Fahri Örengül ve Fikret Gökmen, Orhan Karadağ, Şaban Songül, Hüseyin Erol, Gülümser Aydın katıldı. Anma törenine katılanlar ellerindeki karanfilleri Leyla Atakan ve arkadaşlarının mezarına bıraktı. Karanfilden sonra dualar okundu. Tören sonunda konuşma yapan İzmit Kaymakamı Sabit Kaya her zaman özlemle anacaklarını ve asla unutmayacaklarını belirtti.

KYÖD’DE HÜZÜNLÜ ANMA
Kaya konuşmasına “Görevi uğruna çalışırken talihsiz bir kazada kaybetmemiz onun görev aşkıyla nasıl dolduğunu gösteriyor. İlk kadın belediye başkanı olan Leyla Atakan her zaman bizler için çok değerli olacak” şeklinde devam etti. Daha sonra Nevzat Doğan kısa bir konuşma yaparak, “Her zaman her kesin gururla anacağı Leyla Atakan sadece belediye başkanı değil aynı zamanda görevine yerine getiren halkıyla çok iyi anlaşan bir kadındı. Merhum Leyla Atakan ve çalışma arkadaşları da önemli işlere imza attığı ve insanların aklında güzel izlenimler bıraktığı için asla unutulmayacak” dedi. Ardından protokol üyeleri KYÖD’de düzenlenen anma etkinliği geçti. KYÖD’deki anma etkinliğine CHP İl Başkanı Yalçın Kuşkan, İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer ile Kocaeli eski Vali Yardımcısı İdris Kutap, Baro Başkanı Tamer Solakoğlu da katıldı. Etkinlikte hüzünlü anlar yaşanırken, KYÖD üyeleri gözyaşlarını tutamadı.

11 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR