Kutlu doğum haftası başladı

  Kocaeli Valiliği, Antikkapı Restoran’da düzenlediği programla Kutlu Doğum Haftası’nı kutladı. Vali Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim...

 

Kocaeli Valiliği, Antikkapı Restoran’da düzenlediği programla Kutlu Doğum Haftası’nı kutladı. Vali Ercan Topaca, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, İl ve İlçe Müftüleri ile çok sayıda davetlinin katıldığı programa, Kur’an Muallimi Recep Çalışkan, Şefliğini Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi’nin yaptığı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Türk Tasavvuf Musiki Korosu ve konuşmacı olarak Prof. Dr. Abdullah Kahraman da katıldı.

MİSAFİRLERİ SERGİ KARŞILADI

Rabia Hatun Kız Kur’an Kursu öğrencilerinden Nuray Onat, Büşra Yılmaz ve Elif Girgin’in hazırladığı, Hz. Muhammed’in hayatını kronolojik sıraya göre anlatan tablolar, girişte misafirleri karşıladı. Tablolara yoğun ilgi gösteren misafirlerin büyük çoğunluğu, tabloları tek tek inceledikten sonra salona girdi. Kur’an Muallimi Recep Çalışkan’ın Kur’an Tilaveti ile başlayan program, konuşmalarla devam etti.

“ARKAMIZDA VALİ VAR,

BÜYÜKŞEHİR VAR”

Kocaeli İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, “Kutlu Doğum Haftası’nın birlik ve beraberliğimize, ana konusu olan samimiyetimizin artmasına sebep olmasını Allah’tan niyaz ediyorum” diyerek sözlerine başladı. Bu yıl Kutlu Doğum Haftası’nda daha fazla haneye ulaştıklarını dile getiren Sönmezoğlu, “Çünkü arkamızda Valimiz var, bir dediğimizi iki etmeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Biz 3-5 bin haneye ulaşırız derken, 20 bin haneye Hz. Muhammed’in hayatını ulaştırdık” dedi. 150 olan Kur’an Kursu sayısının 650’ye ulaştığını belirten Müftü, “Destekleriniz sayesinde, inşallah Kur’an kurssuz hiçbir mahallemiz kalmayacak” dedi.

“İNSANLIĞIN KUR’AN’A VE

HZ. PEYGAMBERE İHTİYACI VAR”

Daha sonra kürsüye, çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu İnsanoğlunun 2 şeye ihtiyacı olduğunu dile getirerek, “Biri Kur’an, diğeri de Peygamberimizdir. Bu ikisi önümüzde rehber oldukça, mutlu olacağımıza, insanlığımızı doya doya yaşayacağımıza inanıyorum” dedi. Karaosmanoğlu, “Bunları tebliğ edersek dünyanın her yerinde insanlar mutlu olur, birbirlerinin kanını dökmez” dedi.

“NE GEREKİRSE YAPARIZ”

En son söz alan, Vali Ercan Topaca “Hz. Peygamberimiz, bizim örnek alacağımız ve bize sünnetini bırakmış, bizim için yol göstericidir” dedi. Son dönemde yapılan çalışmalarla Kocaeli’de güzel gelişmeler yaşandığını belirten Topaca, şunları kaydetti: “Yaz kurslarındaki öğrenci sayısı, geçmiş yıllara göre 3-4-5 kat arttı. Bu kurslara katılan öğrencilerin hayata bakışları değişiyor. Ama kurslara katılan öğrenci sayısı, toplam öğrenci sayısının yarısı bile değil. Sizlerin daha çok çocuğumuza ulaşmanız için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız.”

Program, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Türk Tasavvuf Musiki Korosu ile devam etti. Yaklaşık yarım saat sahnede kalan Koro, yerini konuşmacı Prof. Dr. Abdullah Kahraman’a bıraktı. Kahraman, Hz. Muhammed’in hayatı, güzellikleri ve dinde samimiyet üzerine konuşma gerçekleştirdi.

14 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR