Kocabay: Partimle değil, teşkilatla sorunum var

AKP’den istifa eden Hacı Kocabay “Dilovası ilçe teşkilatıyla sorunum var. Belediye Başkanı Cemil Yaman ve ilçe teşkilatı ile sorunum var. Bu işlerin b...

BÜYÜT

AKP’den istifa eden Hacı Kocabay “Dilovası ilçe teşkilatıyla sorunum var. Belediye Başkanı Cemil Yaman ve ilçe teşkilatı ile sorunum var. Bu işlerin böyle yapıldığından ilçe teşkilatının haberi var. Seçim olması durumunda Cemil Yaman aldığın oyun yüzde 45’ini alsın ben Dilovası’nı terk ederim. Bir daha da siyaset yapmam. İstifa gerekçem budur. Başka bir partiye geçmem diye bir şey yok. 2014 yılına kadar bağımsız olarak kalacağım” dedi.

AKP Dilovası’ndan il genel meclis üyesi seçilen Hacı Kocabay düzenlediği basın toplantısında neden istifa ettiğini açıkladı. İl Genel Meclis toplantısı sonrasında basın açıklaması yapan Kocabay “Yapılan ihale yolsuzluğuyla ilgili belediye başkanının yanındakilere sorduğumda devletin işleyiş anlayışı budur dediler. TC işleyiş anlayışı budur diyen Belediye Başkanı Cemi Yaman’ın yanındaki en yakın insanlardan biri. AKP’nden ihraç edilmedim istifa ettim. Sadece istinat duvarının yapımında usulsüzlük yok. Diğer yerler içinde çalışmalarım devam ediyor. Bunları da kamuoyuna sunacağım. Dilovası’nda seçimlere girerken, yolsuzlukları, usulsüzlükleri yapacağız diye bizleri seçin demedik. Partimizin ismi gibi adaletli olacağız dedik” dedi.

PARTİMLE DEĞİL, SORUNUM TEŞKİLATLA
AKP ile sorununu olmadığını söyleyen Kocabay “Dilovası ilçe teşkilatıyla sorunum var. Belediye Başkanı Cemil Yaman ve ilçe teşkilatı ile sorunum var. Bu işlerin böyle yapıldığından ilçe teşkilatının haberi var. Suskun kalmayı tercih ediyorlar. Bunları bildikleri halde yapıyorlar. Dilovası’ndaki adalet budur. Cemil Yaman sınıfta kalmıştır. Seçim olması durumunda Cemil Yaman aldığın oyun yüzde 45’ini alsın ben Dilovası’nı terk ederim. Bir daha da siyaset yapmam. İstifa gerekçem budur. Başka bir partiye geçmem diye bir şey yok. 2014 yılına kadar bağımsız olarak kalacağım” dedi.

05 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR