Esnafın gündemi referandum

Kocaeli Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayileri Esnaf Odası; KOTKO Toptancılar Sitesi Esnafı ile tanışma ve mesleki istişare toplantısı düzenledi. Oda B...

Kocaeli Bakkallar Büfeciler ve Tekel Bayileri Esnaf Odası; KOTKO Toptancılar Sitesi Esnafı ile tanışma ve mesleki istişare toplantısı düzenledi. Oda Başkanı Bayram Kütük’ün ev sahipliğinde yapılan toplantıya KOTKO Toptancılar Sitesi Başkanı Birol Öztürk, Emek Gıda’nın sahibi Volkan Dasdemir, Feza Gıda’nın sahibi Abdulmelik Kalay, Sütaş AŞ Kocaeli Müdürü Ali Çakır, Er Hocaoglu Gıda firmasının sahibi Ramazan Hocaoğlu, Dokuzlar Bakliyat firmasının sahibi Mahir Dokuzlar ve İzmit Belediyesi Ruhsat Müdürü Rahmi Kaya katıldı.

 

RAHMET DİLEDİ

Toplantının açılışında Tunceli’deki helikopter kazasında hayatını kaybedenleri rahmetle anan Oda Başkanı Bayram Kütük, geçtiğimiz hafta sonunda yapılan referandumda bir kez daha milli iradenin tecelli ettiğini söyledi. Sonuçların ülkeye hayırlı olmasını dileyen Kütük, “Bundan sonra yapılması gereken ülkemizin daha ileri gitmesi için başta ekonomi olmak üzere tüm alanlarda gerekli adımların zaman kaybedilmeden atılmasıdır” dedi.

 

“ESNAFIMIZ RAHATLADI”

Yeni nesil yazarkasa konusuna da değinen Başkan Kütük, “Artık eldeki yazar kasalar ekonomiye yeniden kazandırılmış olacak. Bu karar esnafı rahatlattı. Pos cihazlı yeni nesil yazar kasa kullanım zorunluluğunun kaldırılması ile esnafımızın üzerinden büyük bir yük kalktı. Bu kararı sevinçle karşılıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“KULLANIM MALİYETİ VAR”

Yeni nesil yazarkasaların, tüm işlemleri online olarak Gelir İdaresi Başkanlığı’na gönderebilmesi için her ay bir kullanım bedeli olduğunu ifade eden Kütük, “Eski tip yazarkasalarda böyle bir sorun yoktu. Yeni kasalarda kendi bedelinin dışında bir de kullanım maliyeti var. Alınan bu kararla yüz binlerce esnaf bu bedeli ödemekten kurtulacak” diye konuştu.

20 Nisan 2017 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR