Sağlık kontrolüne girdi bir gün sonra gönderildi

Özellikle Yozgat kampının en iyi isimlerinden birisi olarak gözlenen ve kısa sürede kendini takım içinde sevdiren Bahtiyar’ın, sağlık kontrolüne gird...

BÜYÜT

Özellikle Yozgat kampının en iyi isimlerinden birisi olarak gözlenen ve kısa sürede kendini takım içinde sevdiren Bahtiyar’ın, sağlık kontrolüne girdikten bir gün sonra gönderilmesi büyük şaşkınlığa neden oldu.

 

Kocaelispor’un yeni sezon öncesinde kadrosuna kattığı başarılı sağ kanat oyuncusu Bahtiyar Yıldırım ile yolların ayrılması gündemin ilk sırasına yerleşti. Şok eden bu karar sonrasında deneyimli oyuncu, ayrılık ile ilgili herhangi yorum yapamayacağını söyledi.

 

KENDİM İSTEMEDİM

Takımda kimseyle sorun yaşamadığını dile getiren Bahtiyar, “Hocam ile bir sorunum olmadı, takım arkadaşlarım ile aramda her hangi bir tartışma yaşamadım. Yozgat kampında da iyi olduğumu düşünüyorum. Yolların neden ayrıldığı ile ilgili en küçük bir yorum yapamıyorum. Hayırlısı olsun. Kocaelispor’a başarılar diliyorum” diye konuştu. Bahtiyar ayrıca, kendi isteği ile takımdan ayrıldığı şeklindeki haberlerin ise gerçeği yansıtmadığını vurguladı.

 

ÖRNEK BİR FUTBOLCUYDU

Kişiliği ve futbol kalitesi ile örnek olarak gösterilen ve Kocaelispor’un yeni sezon öncesi büyük umutlarla transfer ettiği futbolculardan biri olan Bahtiyar Yıldırım, arkadaşımız Erdem Övüç’ün sorularını yanıtladı. ‘Badi’ lakabı ile bilinen Bahtiyar, açıklamaları ile bir kez daha gönülleri fethetti.

 

HİÇBİR ŞEY DEMEDİM

Kocaelispor ile yolları ayrılan Bahtiyar, Kulüp Müdürü İlker Uzel’in kendisini aradığını belirtti ve şu görüşlere yer verdi: “Cumartesi akşamı Kulüp Müdürü İlker ağabey aradı. Sesi pekiyi gelmiyordu. İlker ağabey, kısa sohbetten sonra konuya değindi. Konuşurken zorlanıyordu, teknik ekibin kararı doğrultusunda benimle çalışmak istenilmediğini tarafıma iletti. O anlarda hiç bir yorum yapamadım. Sadece ‘Hayırlısı olsun’ diyebildim” şeklinde konuştu.

 

NE UMDUM, NE BULDUM

Takımda kimse ile sorun yaşamadığını da dile getiren Bahtiyar, “Yeni bir takımdık. Kaynaşmak için Yozgat’ta çok verimli bir kamp dönemi geçirdik. Takım arkadaşlarımız ile birlikte çok iyi ilişkilerimiz oldu. Aile ortamı sağlanmıştı. Hocalarım ya da takım arkadaşlarımla en küçük bir tartışma olmadı. Takıma faydalı olabileceğimi düşünüyordum. Kocaelispor forması altında İsmetpaşa Stadı’na çıkacağım günü beklerken böyle bir durumla karşılaştığıma hiçbir anlam veremiyorum” dedi.

 

SAĞLIK KONTROLÜNE NEDEN GİRDİM?

Daha önce kadrodan birçok ismin gönderildiğini, bu ayrılığın neden o zaman yaşanmadığını da sorguladığını dile getiren Bahtiyar, şöyle konuştu: “Yozgat kampında 3 arkadaşımız ile yollar ayrılmıştı. Madem benim ile ilgili böyle bir düşünce vardı, neden o dönemde beni de bu oyuncu arkadaşlarımın arasında değerlendirmediler? Dahası neden sağlık kontrolüne girdim? Bir gün önce hastaneden sağlık raporu alıyorum, ertesi gün takımda düşünülmüyorum. Gerçekten çok ilginç” şeklinde konuştu.

 

KALBİM KIRILDI

Yaşananlar nedeniyle kalbinin kırıldığını da dile getiren Bahtiyar, şöyle konuştu: “Geceleri uyuyamıyorum. Aklımdan bir türlü yaşananları çıkaramıyorum. Çünkü ortada her hangi bir problem yoktu. Yaşadığımı hak edip etmediğimi arkadaşlarım yorumlayabilir. Kalbim kırıldı ve çok üzgünüm. Artık bundan sonra geri dönüşüm için birileri devreye girse de bunu yapamam. Açıkçası Kocaelispor sayfası benim için kapandı. İnşallah daha sonraki yıllarda giymekten onur duyacağım formama kavuşurum” dedi.

 

BÜYÜK HEYECAN YAŞADIM

Kocaelispor’da kısa sürede güzel dostluklar edindiğini de sözlerine ekleyen Bahtiyar, sözlerine şöyle son verdi: “Kocaelispor’da çok güzel arkadaşlarım oldu. Destek verenler oldu. Fakat elden bir şey gelmiyor, böyle uygun görülmüş. Bize saygı duymak düşer. Kısa bir süre de olsa Kocaelispor’da oynamanın heyecanını yaşadım. Bana emek veren hocalarımıza, yönetim kurulumuza ve değerli arkadaşlarıma teşekkür ederim. Kocaelispor’a sonsuz başarılar diliyorum. Allah yollarını açık etsin” diyerek sözlerini tamamladı.

18 Ağustos 2014 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR