“Herkes Türkiye’nin toparlanmasına gıpta ile bakıyor”

Körfez Belediye binası ve otoparkı ile battı çıktı görkemli bir törenle hizmete açıldı. Törende Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün “Herkes...

BÜYÜT
Körfez Belediye binası ve otoparkı ile battı çıktı görkemli bir törenle hizmete açıldı. Törende Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün “Herkes Türkiye’nin toparlanmasına gıpta ile bakıyor” dedi


Körfez Belediye binası ve otoparkı ile battı çıktı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün de katıldığı törenle gerçekleştirildi. Programa Bakan Nihat Ergün’ün yanı sıra milletvekilleri İlyas Şeker, Zeki Aygün, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Körfez Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, Derince Belediye Başkanı Aziz Alemdar, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı, AKP Körfez Belediyesi Başkan aday adayları ve çok sayıda davetli katıldı.

ÖNEMLİ PROJE
Toplam 7 milyon 147 bin liraya mal olan ve bir yıldır hizmet veren belediye hizmet binası, Kocaeli-İstanbul arası D-100 yoluna cepheli kavşak çözümüyle yan yol bağlantısı kurulmuş önemli bir proje. Esas yaklaşım D-100 yolundan ele alınarak tasarlanmış, yeni hizmet binasının belediyenin çağdaş yüzünün simgesel ifadesi olması sebebiyle önemli. Bina 105 ofis,4 başkan yardımcıları odası, 21 müdürlük odasını içinde barındıran 6 bin 800 metrekare inşaat alanına sahip.

76+968,24 KİLOMETREYE TEKABÜL
12 milyon 142 bin liraya mal olan köprülü kavşak projesinde toplam uygulama mesafesi 130 metre, dalçık uygulama mesafesi 650 metre, kapalı alan ise 65 metreden oluşmakta. Gebze-İzmit D-100 Devlet Yolu, Şirinyalı-Tüpraş arasında bulunan kavşak, 76+968,24 kilometreye tekabül etmekte ve yeni belediye hizmet binasının hemen önündeki kavşakta yer almakta. Kavşağın finansmanı ise İller Bankası’ndan sağlanan kredi ile belediye tarafından yaptırıldı.

BÜTÜNLÜK SAĞLANACAK
Diğer bir proje olan otopark projesi ise 1 milyon liraya mal oldu. 45 araç kapalı, 55 araç açık, 100 araç kapasiteli otopark 200 metre kare bodrum kat, 200 metrekare zemin kat olmak üzere 2 katlı olarak inşa edilmiştir. Belediye ve çevresine gelişigüzel araç park edilme olayı ortadan kaldırılarak belediye hizmet binası ile bir bütünlük sağlanacaktır. Mehmet Ali Paşa Halk Oyunları ekibinin folklor gösterisi ver ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program konuşmalar ile devam etti.

“HİZMET BAYRAĞINI DÜŞÜRMEDİK”
Açılış konuşmasını yapan Yunus Pehlivan, “Körfez’in ölçeğine uygun düşmeyen hizmet binalarında hizmet verilmekteydi. Hizmette dağınıklığa sebebiyet vermekteydi. Belediye hizmet binamızın hemen yanında Büyükşehir Belediyesiyle ortaklaşa otopark açtık. Bu ve buna benzer 4 projemiz daha var” şeklinde konuştu. Ardından söz alan Karaosmanoğlu da projenin hayırlı olmasını dileyerek, “Hizmet bayrağını hiçbir zaman yere düşürmedik” dedi.

“GÜZEL MEKANLAR”
Sonrasında konuşan Vali Ercan Topaca, Körfez’de90 derslik daha açılacağını belirterek, “Hepsi ortak yatırım, çalışmayla gerçekleşiyor. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza daha güzel mekanlar sunmak istiyoruz. Bize destek olan tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Yeni hizmet binasının, önemli bir hizmet olan kavşağın hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

DEVAM EDECEK
Son olarak söz alan Bakan Nihat Ergün de hizmetlerin hayırlı olmasını temenni ederek, “İnsanların güzel binalarda hizmet alması, huzur duymaları başlı başına önemli. Arabalarını park edecek yerlerinin olması da önemli. Biz bir hizmet kadrosuyuz. Herkes Türkiye’nin toparlanmasına gıpta ile bakıyor. Türkiye değişirken içinde ve hizmetinde bulunduk. Geçtiğimiz on yılda yapılan hizmetlerin kat kat fazlası yapılacak. Daha on beş gün olmadı Marmaray hizmete girdi. Her açıdan ülkemiz kalkınmaya devam edecek. Hizmet aşkıyla çalışan bir ekip tarafından yönetiliyor Kocaeli” dedi.

09 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR