Dev Sağlık-İş’ten eylem

        2014 yılını ülke genelinde toplu sözleşme yılı olarak ilan eden Dev-Sağlık-İş’in Kocaeli temsilciliği tarafından dün Umuttepe Tıp Fakültesi Ha...

 

 

 

 

2014 yılını ülke genelinde toplu sözleşme yılı olarak ilan eden Dev-Sağlık-İş’in Kocaeli temsilciliği tarafından dün Umuttepe Tıp Fakültesi Hastanesi önünde bir basın açıklaması yapıldı. Eylemde, daha önce hastane yönetimine yapılan toplu sözleşme görüşmelerine başlanması talebine olumlu yanıt verilmemesi protesto edildi.

 

ÜÇ İŞÇİ ÇIKARILDI

Hastane yönetimine tepki göstermek amacı ile 28 Mayıs’ta greve çıkan Dev-Sağlık-İş üyesi işçilerden Gürol Gülsünoğlu, Besra Çırabacak ve Selçuk Öztürk’ün işlerine son verildi. Yapılan işlemde de işten çıkarılan sendika üyelerinin işlerine geri dönmesi için açıklama yapıldı. Ayrıca sendika yöneticileri hastane yönetimine taleplerini de iletti.

 

İŞÇİ DÜŞMANI AKP

Hastane binası önünde yapılan açıklamada taşeron sisteminin kaldırılmasını isteyen ve AKP hükümeti döneminde taşeronlaşmanın arttığını dile getiren Dev Sağlık-İş Kocaeli Temsilcisi Talat Bulut, şöyle konuştu: “Demokratik hakkını kullanarak sendikal faaliyetlerde bulunan, çalışma ücretlerinin insanca yaşayacak düzeye ulaşması için mücadele eden 5 üyemizin işine son verildi. Alın terinin karşılığını istediği için iş yeri temsilcilerimiz işten atılıyor. Sendika olarak çağrımızdır; işten atılan temsilcilerimiz işlerine geri alınmadığı sürece mücadelemiz devam edecek.”

04 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR