Bulut: Tribüne oynamayın

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, CHP’li meclis üyelerinin meclis toplantısının ardından yaptıkları suçlamalara yanı vererek, “CHP’liler...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, CHP’li meclis üyelerinin meclis toplantısının ardından yaptıkları suçlamalara yanı vererek, “CHP’liler tribüne oynamayı bıraksınlar” dedi

İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut kamuoyunda İzmit Belediyesi hakkında çıkan haberlere belediye binasında basın açıklamasıyla cevap verdi. Bulut, şunları söyledi: “Nisan ayı olağan meclis toplantısı belediye meclis salonunda yapıldı. O toplantıda 2011 yılı İzmit Belediyesi’nin faaliyet raporu görüşüldü. O toplantıda dilleri tutulanlar, CHP parti binasında çözüldü. Biz bunu görüyoruz. Meclis üyeleri Fikret Gökmen ve Fahri Örengül düzenledikleri basın toplantısında İzmit Belediyesinin başarısız olduğunu dile getirdiler. Ciddi usulsüzlük yapıldığını iddia ettiler. Bununla birlikte savcıları göreve davet ettiler. Ben arkadaşların başarı ölçüsünün ne olduğunu bilmiyorum. Bununla birlikte terazilerinin iyi tarttığını düşünmüyorum.
SİZ HEDEF BELİRLEDİNİZ
Başarı hedeflerinin tutturulması mı? Bu konuda hedef başarımız yüzde 102, tarihi bir orandır. Bu durum karşısında nasıl bir başarısızlık ortaya çıkardılar, bunu anlamak mümkün değildir. Hedefler yanlış konulduysa, bu konuda da kendileri sorumludur. Plan ve bütçe komisyonu başkanı Fikret Gökmen’dir. Hedefler o komisyon tarafından belirlendi. CHP’li meclis üyelerinin sayısı fazlaydı. Komisyonun belirlediği hedefler meclis tarafından onaylanmıştır. Son bir aya kadar CHP’nin meclis üyeleri fazlaydı. Eğer hedefler yanlış konulduysa bunda da CHP sorumludur. Hedefler doğruysa başarısızlık olarak gösterilmesi doğru değildir.

TEK PARTİ DÖNEMİNE ALIŞKINLAR
CHP Grup Başkan Vekili Fahri Örengül tarafından savcılar göreve davet edilmiştir. Savcılar görevinin başındadır. Asıl onların görevinin başına gelmesi gerekiyor. Belediye meclis üyesinin görevi, belediye meclis toplantılarına katılmaktır. Orada yanlış varsa orada dile getirmek gerekiyor. Açıklama yapanlardan Örengül, toplantıya katılmadı. Fikret Gökmen katılmasına rağmen yaptığı tek eleştiri İzmit Belediyesi ile Şişli Belediyesinin ne kadar geri dönüşüm atığı topladığıdır. Belediye başarısız diyen kişiler kayda değer eleştiri yapmalıdır. Burada eleştiri yapıp, sonrasında savcıları göreve davet etselerdi. Tek parti döneminden alışkanlıkları devam ediyor.
YÜZDE 102 BAŞARILIYIZ
Örengül ‘eğer CHP’li bir belediye olsaydı çoktan savcılar basardı’ diyor. Örengül, CHP’li belediye dönemi de biliniyor. O dönemde savcıların belediyeyi basmasına gerek yoktu. Maaşını alamayan işçiler tarafından belediye binası basıldı. Tencere ve tavalarla basılmıştı. O dönemi herkes biliyor. CHP döneminde işçilere maaş ödenemiyordu. Şimdi bırakın işçiye borç olmasını 19 milyon TL gibi yatırım yapılmıştır. Bu nedenle başarısız gösteriliyoruz. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi CHP’nin övünmekle bitiremediği belediyedir. Belediyenin 2011 yılı bütçe hedefi yüzde 38.5’tir. Biz yüzde 102 ile başarısız olacaksak, yüzde 38.5’lik hedef karşısında orada bulunan AKP’liler belediye başkanına domates atmalıdır. Böyle bir mantık olamaz.
TRİBÜNE OYNAMAYIN
Partizanca eleştirileri doğru değildir. Bunun delili olmalıdır. Kayırmadan söz ediliyor. Bu söz CHP’li Adalet Bakanı ile kayıtlara girmiştir. CHP’liler bu durumu daha iyi bilirler. Belediyenin hizmetlerinden bahsedildiğinde CHP’li arkadaşlar tarafından birlikte yapıyoruz deniliyor. Baktığınız zaman ise parti binasında iş tersine dönmektedir. Genel başkanlarından kaynaklanan bir durum galiba. Gölkay Park ve Kültür Tepesi projelerinde CHP’nin muhalefetini gördük. Buralarda Cumhurbaşkanımızı ağırladık. CHP’liler tribüne oynamayı bıraksınlar. Zira tribünler boştur. Bu oynama onlara bir şey kazandırmaz. Görevlerini yapsınlar.”

09 Nisan 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR