Eğitim ve öğretim yılının ilk zili Dilovası’nda çaldı

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı açılışı öncesinde Dilovası İlköğretim Okulu öğrencileri, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve diğer protokol...

BÜYÜT

2015-2016 Eğitim Öğretim yılı açılışı öncesinde Dilovası İlköğretim Okulu öğrencileri, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve diğer protokol üyelerine çiçek takdim etti. İlköğretim haftası nedeniyle öğrenciler şiirler okudu çeşitli gösteriler sundular.

2015-2016 İlköğretim Haftası ve Eğitim-Öğretim yılının açılış töreni Dilovası İlkokulunda Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımı ile gerçekleştirildi.  Programa AK Parti Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin, Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, AK Parti Kocaeli Milletvekili adayı Cemil Yaman, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu yaptığı konuşmada, “2015-16 eğitim öğretim yılını Dilovası’nda açmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Kocaeli genelinde her bir çocuğumuz bizim için değer ve zenginlik. Eğitimde kaliteyi ilin her köşesine eşit götürmek temel amacımız. Dilovası´da bu anlamda ele aldığımız bir özel ve güzel bir ilçemiz. Eğitim beşikten mezara hiç bitmeyecek olan bir meseledir. Eğitim annenin karnından başlayarak son nefesine kadar süren bir davadır. Son 13 yılda Türkiye büyük bir devrimi yaşadı. Temel altyapılardan sonra hedefimiz nitelikte olması gereken en iyi yerde olmaktır. Geçtiğimiz yılın ikinci yılında başlaya ODAK Projesi, sosyal ve kültürel anlamda kurslarla bu sene ele alınacak” diye konuştu.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık yaptığı konuşmada : “Bugün millet olarak sevinçliyiz. Böyle bir günde bende büyük bir memnuniyet duyuyorum. Bütün sıkıntıların temelinde cehalet yatıyor. Ülkelerin bilinç düzeyi yüksek olsa bu kadar olumsuzluklar olmaz. Cehaleti yenmenin tel yolu eğitimdir. Hangi ülke eğitimde yol aldıysa her yönden gelişti. Bu açıdan eğitimi ülkenin yarınları için en önemli güvence olarak görüyoruz. AKP iktidar geldiğinden bu yana en büyük bütçeyi eğitime harcıyoruz.

Dünyanın gıpta ile baktığı Fatih Projesi´ni başlattık. Hükümet ve devlet olarak hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyoruz. 12 yılda 140 yılda yapılan derslik sayısından daha fazla derslik yaptık.  Önemli mesafeler aldık. Öğretmenin yerini hiçbir şey tutmaz. Bu açıdan da öğretmenlerimiz için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Dilovası bizim için eğitimde en çok önem verdiğimiz yerlerden biri olarak geliyor. Diliskesi’nde bile okul yapacak yer yoktu. İlk olarak bir ilkokul daha sonra da bir meslek lisesi yapımına başladık. Dilovası eğitimde Kocaeli’nin bir numarası olacak. Hemen yanımızda Bilişim Vadisi yapılıyor. Burada insanlar çalışacak. Bu anlamda en avantajlı mahalle Diliskelesi.

Bizi biz yapan değerleri çocuklarımıza öğretmenliyiz. Çocukların ilk önce öğrenmesi gereken iyi insan olmak. Topluma ve insanlara hayırlı olmaktır. Eğitim paradimizin en üstündeki olanı değerler eğitimi olacaktır. İkinci olarak beceri eğitimine önem vereceğiz. Değerleri ile bezenmiş, bilimi seven girişimci bir nesil yetiştirmektir.”

 Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri ilk ders zilini çalarak 2015-2016 eğitim-öğretim yılının açılışını yaptılar.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ve diğer protokol üyeleri ilk ders zilini birlikte çaldılar. Bakan Fikri Işık ve beraberindekiler daha sonra sınıfları gezerek öğrencilere çeşitli hediyeler verdiler.

28 Eylül 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR