Baro, liman dolgusunu yargıtaya taşıdı!

Derince Port Limanı’na yapılması planlanan dolgu çalışmaları ile ilgili olarak başlayan tartışmalar bitecek gibi görünmüyor. Valilik tarafından yapıl...

Derince Port Limanı’na yapılması planlanan dolgu çalışmaları ile ilgili olarak başlayan tartışmalar bitecek gibi görünmüyor. Valilik tarafından yapılan “ÇED raporuna gerek yoktur” şeklindeki açıklamaya büyük tepki gösteren ve konu hakkında gündemi belirleyen açıklamalarda bulunan Kocaeli Barosu, bu kez de liman mevzusunu yargıya taşıdı.

 

ÇED KONUSU MAHKEMELİK

Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan Kocaeli Barosu yönetimi, limanda yaklaşık 450 dönümlük alanı kapsayacak şekilde yapılacağı belirtilen dolgu çalışmaları hakkında Kocaeli Valiliği’nin verdiği “Çevresel Etki Değerlendirilmesi gerekli değildir” kararı yargıya taşıdı. İtirazın Kocaeli 2. İdare Mahkemesine yapıldığı ve kararla ilgili yürütmenin durdurulmasının talep edildiği bildirildi.

 

BARONUN AÇIKLAMASI

“Baromuzca; Safi Derince Uluslararası Liman İşletmeciliği AŞ Kocaeli Şubesi tarafından işletilen Derince Limanı içinde yapılması planlanan Safi Port Derince Limanı İlave Dolgu Yapımı ve Dip Tarama Projesi ile ilgili olarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirilmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü tarafından 11.02.2016 tarihinde duyurulan ve Kocaeli Valiliği tarafından verilen “Çevresel Etki Değerlendirilmesi Gerekli Değildir” kararı hakkında, Kocaeli 2. İdare Mahkemesi'ne başvurularak yürütmenin durdurulması talepli iptal davası açılmıştır.”

02 Mart 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu mask
Yeni pazar yerine ilk kazma vuruldu

Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu mask
Milyonlarca liralık ihalenin kazananı belli oldu
5 milyon emeklinin maaşı değişecek! mask
5 milyon emeklinin maaşı değişecek!
7.3 büyüklüğünde deprem! mask
7.3 büyüklüğünde deprem!
YHT, o kente de gidecek mask
YHT, o kente de gidecek
Posco eleman alacak mask
Posco eleman alacak

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR