Akademi Hastanesi’nden anne babalara eğitim

Özel Akademi Hastanesi eğitim çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek Mayıs Gelişim Danışmanlık ile birlikte ‘Çocuk Farkındalığı’ konulu seminer dü...

Özel Akademi Hastanesi eğitim çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek Mayıs Gelişim Danışmanlık ile birlikte ‘Çocuk Farkındalığı’ konulu seminer düzenledi. Mayıs Gelişim Danışmanlık’tan Uzman Psikolojik Danışman Yasin İkizoğlu’nun sunduğu ‘Çocuğumun Özgüvenini Geliştiriyorum’ konulu seminer hastanenin konferans salonunda gerçekleştirildi. Yasin İkizoğlu, bebeklik döneminden başlayarak çocukluk yıllarının sonuna kadar geçen sürede özgüven oluşturmak için anne babaların hangi tutum ve davranışları sergilemeleri gerektiği ile ilgili bilgilendirme yaptı.

 

“TEMEL ÖZGÜRLÜKLERİNE SAYGI GÖSTERİLMELİ”

Yasin İkizoğlu, anne-babaların veya öğretmenlerin, çocukların iyiliği için yaptıkları bazı davranışların onların öz yeterliliklerinin gelişmesine engel olduğunu ve farkında olmadan öz değerlerini zedeleyebileceğini söyledi. İkizoğlu, “Çocuk iki yaşına kadar annesiyle olan ilişkisinde ‘Ben değerliyim’ duygusunu, altı yaşına kadar da babasıyla olan ilişkisinde ‘Karşıma çıkan engelleri aşmak için yeterliyim’ duygusunu edinir. Bu duyguların sağlıklı bir şekilde gelişmesi çocuklukta çocuğun temel güçlerine ve temel özgürlüklerine yeterince saygı gösterilmesi sayesinde olur” dedi.

 

BEBEK BEKLEYENLER İÇİN BAŞKA BİR SEMİNER SERİSİ

Özel Kocaeli Akademi Hastanesi, bebek bekleyen ailelere destek için Mayıs Gelişim ve Danışmanlık’la birlikte ‘Eyvah Bebek Geliyor, Şimdi Ne Yapacağım’ konulu seminer serisine başlayacak. Programın amacı çocuk bekleyen ve yeni çocuk sahibi olmuş ailelere  0-3 yaş arasında çocuk yetiştirmede karşılaşılsan sorunlara uygulanmış, denenmiş ve sonuç alınmış pratik çözümler sunmak. Bu ayrıcalıklı ve çocuk farkındalığı üzerine planlanan  seminer yeni yıl ile beraber Özel Kocaeli Akademi Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk hastalıkları bölümlerinden hizmet alan tüm aileler için ücretsiz olarak başlatılacaktır.

14 Aralık 2015 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR