Köşker’den nasihatler

        Gebze Belediyesi tarafından sınava hazırlanan öğrencilere destek amacıyla düzenlenen sınav stratejileri seminerleri devam ediyor. Gebze Anadol...

BÜYÜT

 

 

 

 

Gebze Belediyesi tarafından sınava hazırlanan öğrencilere destek amacıyla düzenlenen sınav stratejileri seminerleri devam ediyor. Gebze Anadolu Teknik Endüstri Meslek Lisesi (GATEM)’deki seminere Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker de katılarak üniversite sınavlarına hazırlanan gençlere kısa bir konferans verdi.

 

BOŞ ZAMANINIZ OLMASIN

Gençlerle eğitim ve meslek hayatındaki tecrübelerini paylaşan Başkan Köşker, “Hayatınızda boş geçen zamanınız olmasın. En büyük problemimiz okul hayatımızda zamanı iyi değerlendirememektir. Kendinizi bu sıralarda nasıl yetiştirirseniz hayat o şekilde devam eder. Zaman insanın en kıymetli hazinesidir. Zamanınızı çok iyi değerlendirin. Okul yıllarında zamanınızı boş geçirmek kendinize yapacağınız en büyük kötülüktür” dedi.

 

4X4 FORMÜLÜNÜ ANLATTI

Seminerde Uzakdoğu’da çocukların yetiştirilmesinde uygulanan 4x4 formülünü anlatan Başkan Köşker, “Kore’de çocuklara küçük yaştan itibaren uygulanan bir formül var. 4x4 dediğimiz bu formüle göre her genç öncelikle ana dilini çok iyi öğreniyor. İkinci olarak yabancı dil öğretiliyor. Bir de her genç yeteneğine uygun bir spor branşı ile bir müzik enstrümanı çalmayı öğreniyor. Bu dört donanım gençlerin iş hayatında da başarılı olmalarını sağlıyor” diye konuştu.

 

GENÇLERİMİZ SEBAT ETMİYOR

Konuşmasının son bölümünde gençlere iş hayatında karşılaşılacak zorluklar hakkında bilgi veren Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker şöyle devam etti: “Belediyeye iş istemeye gelen arkadaşlar oluyor. İş bulduğumuz fabrikalarda sebat etmiyorlar. Onlara iş bulmakta, zorlanıyoruz. Gençlerimiz kendilerini çok rahat yetiştiriyor. Hayatı tv dizilerindeki gibi rahat zannediyoruz. Bütün fabrikalarda, işyerlerinde aynı sorun yaşanıyor. Vasıflı eleman iyi para alır. Vasıflı olmanın yolu bu sıralardan geçiyor. Buralarda kendinizi çok iyi yetiştirmezseniz ileride karşılaşacağınız zorluklara katlanmak zorunda kalırsınız.” Seminer, Uzman Psikolojik Danışman Dr. Faruk Öndağ’ın sınav stratejileri ile ilgili sunumuyla sona erdi.

20 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR