Bilgi yarışmasında şampiyon Ertuğrul Gazi

Bilgievleri öğrencileri adına düzenlenen Bilgi Yarışması’nın finali yapıldı. Finalde bütün rakiplerini geride bırakan Ertuğrul Gazi Bilgievi yarışması...

BÜYÜT

Bilgievleri öğrencileri adına düzenlenen Bilgi Yarışması’nın finali yapıldı. Finalde bütün rakiplerini geride bırakan Ertuğrul Gazi Bilgievi yarışması kazandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgievleri Ramazan ayı Yaz Eğitimi Programı kapsamında Bilgi Yarışması düzenledi. 11 Bilgievi’nin bulunduğu bölgelerde gerçekleşen bölge elemelerinin ardından finale kalan Ertuğrul Gazi, Mimar Sinan, Karamürsel Alp ve Mari Anne bilgi evlerinden birinciliği Ertuğrul Gazi Bilgievi aldı.
FİNALDE 4 BİLGİ EVİ YARIŞTI
Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans salonunda gerçekleşen bilgi yarışmasında 4 bilgi evi yarıştı. İki bölümden oluşan yarışmada öğrencilere Ramazan temalı sorular, Matematik ve İngilizce soruları soruldu. Kıyasıya gerçekleşen tatlı bir rekabetin ardından birinci Ertuğrul Gazi Bilgievi, ikinci Karamürsel Alp Bilgievi, üçüncü ise Maria Anne Bilgievi oldu.
BİLGİYİ SAVUNMAK CESARET İŞİDİR
Bilgi yarışmasına Kültür Sanat Konservatuvar Şube Müdürü Dr. Kenan Göçer de katıldı. Yarışmada kısa bir konuşma yapan Göçer, bilgiyi savunmanın cesaret işi olduğunu ifade ederek, ‘’Burada bilgisini savunarak yarışan bütün öğrencileri yürekten kutlarım’’ dedi.
ALKIŞLAYARAK DESTEK VERDİLER
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgievleri’nin Ramazan ayı münasebetiyle düzenlemiş olduğu Bilgi yarışmasına Bilgievi öğrencileri ve velilerinin de ilgisi yoğun oldu. Yarışan öğrencileri, velileri ve arkadaşları büyük bir heyecan ile izledi. Bilgievi öğrencileri yarışmacı arkadaşlarının doğru yanıtlarında alkış tutarak onlara destek vermeyi de unutmadılar.
YARIŞMADA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERE YER VERİLDİ
Bilgi Yarışmasında öğrenciler için Kardeşlik ve Ramazan konulu video gösterisi sunuldu. Ayrıca Serdar Bilgi Evi öğrencilerinden oluşan ilahi grubu salondakilere ilahi dinletisi sunarak duygusal anlar yaşattı.
KAZANANLAR KUPA İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ
Yarışma sonrasında öğrencilere, Bilgievi Yöneticileri ve Öğretmenleri tarafından kupa, madalya ve kitap hediye edildi. Yarışmayı kazanarak ödüle hak kazanan Bilgievi öğrencileri etrafa mutluluk saçtılar.

07 Ağustos 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR