Yeşil Dilovası için fidan diktiler

Kocaeli İl Çevre ve Orman Müdürlüğü'nün 21-26 Mart Orman Haftası kapsamında Dilovası'nda düzenlediği Ağaç Bayramı Etkinliği tam bir şölen havasında ge...

BÜYÜT

Kocaeli İl Çevre ve Orman Müdürlüğü'nün 21-26 Mart Orman Haftası kapsamında Dilovası'nda düzenlediği Ağaç Bayramı Etkinliği tam bir şölen havasında gerçekleşti. Geleceğin yeşil Dilovası için fidan dikildi.

Dilovası’nın Bayraktepe mevkiinde düzenlenen törenlerle Orman Haftası kutlandı. Kutlamalara Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Çevre ve Orman Müdürü Mustafa Yılmaz, Kaymakam Hasan Göç, Belediye Başkanı Cemil Yaman, daire müdür ve amirleri ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı. Öğrencilerin sergiledikleri halk oyunları ile başlayan ağaç dikme töreni tam bir şölen havasında geçti.

DUR DEMEK İÇİN
Törende konuşan Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman hayalindeki yemyeşil Dilovası’nı oluşturmak için etkinliğin çok önemli olduğunu belirterek, “Dilovamız yirmi yıl öncesine kadar doğa harikası olan şirin bir yerleşim yeriydi. Bilinçsizlik, çarpık sanayileşme ve kentleşme bu gün bu güzelim ilçemizi maalesef bu hale getirdi. Tabi eskiyi suçlayarak bir yere varılmayacağını hepimiz bilmekteyiz, fakat bizlerde bu kötü gidişe bir dur demek için neler yaparız bunun meşguliyeti içerisindeyiz” dedi.

HAYALİMDEKİ DİLOVASI
Görev süresi içerisinde güzel şeyler yaptıklarını söyleyen Yaman, “Hayalimdeki Dilovası’na bir fidan dikmenin, bir çimen ekmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bizler bu bilinç içerisinde ilköğretim öğrencileri arasında bir yarışma düzenledik, bu yarışma hala devam ediyor. Biz çocuklarımıza dedik ki nasıl bir Dilovası hayal ediyorsunuz. Şimdi onlardan gelecek güzel eserleri bekliyoruz. Çünkü bizler bu dünyayı onlara miras bırakıyoruz. İstiyoruz ki bıraktığımız o güzel miras onların hayal dünyalarına hitap etsin” dedi.

MİRASI KORUYALIM
Daha sonra bir konuşma yapan Kocaeli Valisi Ercan Topaca, “Ağacımızı, yeşilimizi, ormanlarımızı hep beraber koruyalım. Bu bir ortak mirastır dedi. Türkiye'nin yeşilliği, güzellikleri ve insanları ile sımsıcak bir ülke olduğunu vurgulayan Topaca, Bu doğal güzelliklere en güzel şekilde sahip çıkıp, gelecek nesillere aynı şekilde aktarmak hepimizin görevidir. Bu memleket yeşille güzelleşir. Biz atalarımızdan böyle gördük. Ağacımızı, yeşilimizi ormanlarımızı hep beraber koruyalım. Bu bir ortak mirastır. Sadece insanların mirası değil, doğada var olan, nefes alan bütün canlıların mirasıdır şeklinde konuştu.

FİDAN DİKTİLER
Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Cemil Yaman, Vali Ercan Topaca, Kocaeli İl Çevre ve Orman Müdürü Mustafa Yılmaz, Orman Haftası nedeniyle düzenlenen şiir ve komposizyon yarışmalarında il genelinde dereceye giren öğrencilere hediyelerini verdi. Hediyeler içerisinde en dikkat çeken öğrencilere hediye edilen bisikletler oldu. Hediye takdiminden sonra Belediye Başkanı Cemil Yaman, Vali Ercan Topaca, öğrenciler ve vatandaşlar, fidan dikim alanına geçerek fidan dikti.

25 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR