Esnaftan e-atık desteği

        İzmit Belediyesi’nin 2010 yılında başlattığı elektronik atık toplama çalışmaları devam ediyor. Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’n...

BÜYÜT

 

 

 

 

İzmit Belediyesi’nin 2010 yılında başlattığı elektronik atık toplama çalışmaları devam ediyor. Belediyenin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalara işyerleri de destek oluyor. Belediye başkanı Nevzat Doğan’ın da büyük önem verdiği çalışmalar sayesinde toplanan elektronik atıkların geri dönüşümü sağlanarak hem ekonomiye katkı sağlanıyor hem de çevre kirliliğinin önüne geçilmiş oluyor.

 

AĞIR METALLER ÇEVREYE ZARARLI

Elektronik atıkların kontrolsüz şekilde çevreye atılmasının büyük zararlara yol açtığını söyleyen yetkililer, “Elektronik atıklarda bulunan ağır metaller kanserojen etki yapıyor. Bu yüzden kullanılmayan ve hurdaya çıkan elektronik atıkların plastik, metal ve ağır metallerin ayrıştırılması gerekir. Gelişen teknolojiyle birlikte elektronik atıklarda her geçen gün büyük bir artış olmaktadır. Çevremizin yaşanabilir kalması için elektronik atıkları çöpe atmayalım” dediler.

 

DESTEK OLDULAR

İzmit Belediyesi’nce 2010 yılından beri 83 ton e-atık topladığı öğrenildi. Belediye ekipleri son olarak 4 ev ve 2 işyerinden 1 adet çamaşır makinası, 1 adet buzdolabı, 6 adet monitör, 2 adet yazıcı, 17 adet bilgisayar kasası, 16 adet klavye, 18 adet DVD ve 15 adet uzaktan kumanda topladılar. Belediye yetkilileri, ev ve işyeri sakinlerine duyarlılıklarından dolayı teşekkür ettiler.

24 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR