Sarık düştü kel göründü!

Kartepe Uzunçiftlik Uzunbey Camii’nin vekil imamı Halil Karmak ile ilgili ilginç iddialar ortaya atıldı. Cami dernek başkanını, mahalle muhtarını ve...

Kartepe Uzunçiftlik Uzunbey Camii’nin vekil imamı Halil Karmak ile ilgili ilginç iddialar ortaya atıldı. Cami dernek başkanını, mahalle muhtarını ve müftülüğü şikayet eden vekil İmam Karmak’ın “Camide toplanan paranın onda biri kayıtlara geçiyor” iddiası da yalanlandı. Karısının öldüğünü söyleyen imamın karısının yaşadığı, müftülükçe değil diyanetten gelen müfettişlerin raporuyla işten çıkartıldığı, raporlu görünürken kurs öğretmenliği maaşı aldığı ortaya çıktı. Belediyeye ait lojmandan çıkartılmak istenmesinin nedeni ise yerine atanan vekil imamın kalacak yeri olmamasından aynaklanıyor.

 

DERNEK BAŞKANI ÖFKELİ

Uzunbey Camii Yaşatma Derneği Başkanı Doğan Korkmaz, “İmamın söyledikleri yalan. Paraların toplandığını ve tutanağa bir kısmının geçirildiğini söylemiş. Bu bir iftiradır. Lojmandan atılmadı halen lojmanda kalıyor. Ancak onun yerine gelen imamın o lojmana yerleşmesi gerekiyor. İşe gelmeyen bir imamdı. Raporluyum deyip camiyi sahipsiz bıraktı. Cemaat zorlanmasın diye müftülükten yeni vekil imam istemiştik” dedi.

 

“EŞİ ÖLMEDİ”

Sözlerini sürdüren Korkmaz, “Kendisi bana geldi ve ‘Benim arkamda olun yeniden aynı göreve döneyim’ dedi. Söyledikleri hep yalan. Eşinin rahmetli olduğunu söylemiş. O bile yalan. Kendisi Gebze Müftüsünün kız kardeşi ile evliydi. Daha sonra ayrıldılar. Barıştırmaya çalıştık ama gelin hanım barışmak istemedi. Gittiği her yeri karıştıran bir imamdır bu kişi. 7-8 kez görev yeri değiştirildi” şeklinde konuştu.

23 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR