Gençtur’dan şoförlere diksiyon eğitimi

Gençtur’a bağlı servislerde çalışan şoför ve hosteslere FY İdari Danışmanlık şirketi tarafından “iletişim ve diksiyon” eğitimi verildi.Kocaeli'nde old...

BÜYÜT

Gençtur’a bağlı servislerde çalışan şoför ve hosteslere FY İdari Danışmanlık şirketi tarafından “iletişim ve diksiyon” eğitimi verildi.

Kocaeli'nde oldukça geniş hizmet alanına sahip olan Gençtur firmasına ait okul servis şoförleri ile hosteslerine FY İdari Danışmanlık Şirketi tarafından Özel Bahçeşehir Koleji’nde iletişim ve diksiyon eğitimi verildi. FY İdari Danışmanlık Şirketi’nin sahibi Fikret Yıldırım, danışmanı Serkan Karagül ve Servis Sorumlusu Semih Uzunca ile Özel Bahçeşehir Koleji Halkla İlişkiler Sorumlusu Emine Tezcan'ın organizasyonuyla düzenlenen eğitim programına sabah 30 servis şoförü, öğlen ise 40 hostes katıldı.

REKABET ORTAYA ÇIKTI
Servis şoförlerine yönelik eğitim programda konuşan FY İdari Danışmanlık Şirketi yetkilisi Ayşe Demirbaş, hiçbir şeyin olduğu yerde saymadığını belirterek, “1980'li yıllara kadar ülkemizde her şey tek elde tutuluyordu. Bu nedenle vatandaşın seçme şansı yoktu. Ancak gerek siyasette, gerekse ekonomi ve teknolojideki yeniliklerle birlikte tekelcilik dönemi son buldu. Çeşitliliğin her alanda artması üzerine vatandaşa seçme hakkı doğdu. Şirketler arasında rekabet ortaya çıktı. Vatandaş artık kendisine sunulan ürün veya hizmeti tek yerden almak zorunda değil” dedi.

MÜŞTERİ HAKLIDIR
Demirbaş, “Müşteri her zaman haklıdır ilkesinden asla vazgeçmeyelim. Kazanılan her bir müşteri, yapacağı tavsiyeler ile en az 8 yeni müşteri kazandırdığı yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır. Her sektörde olduğu gibi sizlerin çalışmış olduğu sektörde de iletişim kurmak ve diyaloga geçmek çok önemli” şeklinde konuştu. Demirbaş hazırladığı slâytlarla iletişim konusunu anlatarak, soruları yanıtladı. Öğleden sonra ise araçlardaki hosteslere aynı konularda eğitim verildi.

06 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR