Kandıra ittifakı kenetlendi

        Kandıra siyasetinde hesapların yeniden yapılmasına neden olan bir ittifak gündeme geldi. Kandıra’da belli bir potansiyele sahip olan DP, MHP i...

 

 

 

 

Kandıra siyasetinde hesapların yeniden yapılmasına neden olan bir ittifak gündeme geldi. Kandıra’da belli bir potansiyele sahip olan DP, MHP ile birlikte seçimlere girme kararı verdi.  Hazırlanan meclis listesinde ise MHP’lilerin yanı sıra DP ve AKP’den de isimler bulunuyor. Bu yıl ilk kez ilçe belediyesine oy kullanacak olan köylerin de ittifaka sıcak baktığı belirtiliyor. İttifak kanadı, Kandıra’da köy ve mahalle gezilerine başladı. Kendilerini ve kurdukları ittifakı tek tek seçmene anlatan grup, son derece iddialı.

 

HEDEF 18 BİN OY

DP Kandıra İlçe Başkanı Ender Altınay, “Bizim için oy hedefimizi tutturmak o kadar zor değil. Köylerde de büyük ölçüde teveccüh var. 2009’dan çok ders aldık, şimdi o hataları yapmıyoruz. DP’nin bence 7 bin oyu var. Benim hedefim oluşacak sinerjiyle 18 bin. 11 bin alan belediyeyi alır. Rahat almak için 13 bin civarında oy alınması gerekiyor. Son gelişmeler sonrası, 17 Aralık olayları, Cengiz Kan’ın yeniden aday gösterilmemesi ve İbrahim Karaosmanoğlu’nun Kandıralılara yönelik “çapulcular” benzetmesi bize olan teveccühü artırdı ve o yüzden rahatlıkla 18 bini hedef olarak gösteriyorum” dedi.

 

DİNÇ’İ PARTİDEN ATACAĞIM

Kandıra’da güzel bir sinerji yakaladıklarını da sözlerine ekleyen Altınay, ifadelerinde şu sözlere yer verdi: “Herkesin elini sırtımızda hissettik. İnşallah seçimde zaferi tadan taraf Kandıralılar olacaktır. Bu oluşumun içinde birçok önemli isim var. İttifakımız 1,5 yıllık bir çalışmanın ürünüdür. Kazım Dinç dışında, tüm gerçek Kandıralılar bizimle beraber. İlk ilçe başkanı olduğumda Dinç’i delegelikten sildim, inşallah 1 Nisan’da da partiden atacağım.”

 

AHMET GÜNEŞ MECLİSE ADAY

DP’nin Kandıra’daki önemli isimlerinden olan Ahmet Güneş de, “Kandıra’daki muhalefeti birleştirmek gerekir. Bunun için ne yapabiliriz dediler. Hatta bizim arkadaşımız Olcay Çelik ön plana çıktığında bana gelen meclis adaylığı teklifine hayır dedim. Birleşme dışında bir adaylığı kabul etmiyorum. Bu gelişmeler olunca bizde ucundan tutalım dedik, şimdi çalışıyoruz. Olumlu ve güzel neticeler var. Köy çalışmaları keyif verici” dedi.

 

KANDIRA’YI PEŞKEŞ ÇEKTİRMEYİZ

MHP Kandıra İlçe Başkanı Türkan Özcan ise oluşumla ilgili olarak şunları söyledi: “MHP tabanı bu durumu takdir ediyor, sevdamız ranta dayalı bir senaryo olsaydı, meclis listemiz de farklı olurdu. Tıpkı AK Parti gibi. Biz Kandıra’nın kimseye peşkeş çekilmemesi için böyle bir liste yaptık. Tek düşüncemiz Kandıra. Biz Kandıra’yı kimseye peşkeş çektirmeyiz ve güzel havasının bozulmasına da müsaade etmeyiz. Her bölgeye hizmet veren bir belediye vaat ediyoruz” dedi.

 

İTTİFAKIN ADAYI

Oluşan ittifakın adayı Ahmet Şakacı, Kandıra halkının İbrahim Karaosmanoğlu’nun kullandığı ‘çapulcu’ kelimesine çok alındılar. Kandıralı çok hassastır. Tepki gösterenler tek tek fotoğraflanmış ve belediye ile ilgili bir bağlantıları olup olmadığı incelenmiş. Hatta tepki gösterenlerden bir tanesi, Üsküdar AKP’ye üye olduğu için teşkilattan tepki görmüş” dedi.

 

CENGİZ KAN VAR MI?

Kandıra’yı, ilçenin değerleri ile yöneteceklerini söyleyen Şakacı, şöyle devam etti: “Şöyle bir şey var. Biz Kandıra’yı, Kandıra’nın değerleriyle yöneteceğiz. Sadece Cengiz Bey yok, hepsi var. Yavuz Güneş, Aziz Güneş, Ercüment Şahin, Mustafa Öğren, Olcay Çelik. Bunların hepsi ilçemizin bir değeridir. Ben parti gözetmeksizin bu ilçede belediye başkanlığı yapmış herkesle iyiyim” dedi.

25 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

dP Lİ - KANDIRANIN BÜYÜKLERİNE DİL UZATMAYIN.

Yanıtla . 0Beğen 25 Şubat 16:54
03

has kandıralı - kimin kimi partiden atacağı belli olmaz. menfaatçi sorumsuzlar. belediye başkanı olsanız ne yazar. amacınız hizmet değilki. asıl kazanamazsanız kandıramızdan defolup gitmek zorunda kalacaksınız. ama sizde o yürek ne gezer. utanmadan ünal Başkanı tebriğe gidersiniz.

Yanıtla . 0Beğen 25 Şubat 16:54
02

mehmet... - Kandıranın sorunlarını bilen , her kesimi kucaklayacak , sorunları çözebilecek kapasitede o kadar adamdan bula bula , atama yöntemi uygulanırsa bedelini önce KANDIRA sonrada bakalım kim ödeyecek, geçen dönemde yalnış yapıldı, bu dönemde , Bu siyasi partilerin (tüm partilerin) il yetkilileri neden hep kandıra için talihsiz kararlar alıyorlar ve hizmet etmeyecek isimleri atama yapıyorlar.Projesi olmayan insanlar hoşlarına gidiyor değilmi...Aslında diğer partililer Projesi olan bir aday ile BAĞIMSIZ olarak seçime girip urfada olduğu gibi bir tokat atması gerekir...

Yanıtla . 0Beğen 25 Şubat 16:54
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR