Tüpraş Çok Programlı Anadolu Lisesi’nden bir proje daha

Daha önce Ağustos ayında açıklanan "Geleceğim İçin Pratik Eğitimimi Avrupa'da yapıyorum" isimli 105000 Euroluk Erasmus + KA1 projesinden sonra ERASMU...

BÜYÜT

Daha önce Ağustos ayında açıklanan "Geleceğim İçin Pratik Eğitimimi Avrupa'da yapıyorum" isimli 105000 Euroluk Erasmus + KA1 projesinden sonra ERASMUS + KA2 projeleri başlığında da projemizin kabul edilmesinin haklı gururunu yaşıyoruz.

Okulumuzun cefakâr ve vefakâr öğretmenlerimizin desteği ile bu projenin kabul edildiğini belirten proje Koordinatörü Hüseyin Gürlagap; çalışmaları aynı şekilde devam ettirerek yurtdışında okulu ve ülkemizi temsil edeceklerini belirtti. Bu proje çerçevesinde 24 öğrenci 8 öğretmen yurtdışına çıkacak olup diğer proje ile toplamda 64 öğrenci 15 öğretmen yurtdışına çıkacaktır.

Projemizin Adı: Plastic-S-Kills --- Plastik (ler) öldürür

Proje Koordinatörü: Hüseyin GÜRLAGAP

Proje Konusu:

"Plastik (ler) öldürür", başlıklı projemiz süresince geliştirilecek teknik ve entelektüel "becerileri" sayesinde toplumda farkındalık oluşturmak ana hedefimizdir. Projenin başlığı, onun sloganı "plastik öldürür" uyarınca plastik poşetlerin insan hayatına vermiş olduğu zararlı etkileri ön plana çıkarmaktır.

Projenin amacı, kamu bilincini arttırmak ve plastik torba kullanımı ile ilgili tüketicilerin davranış değişikliği uyandırmaktır.

Hedef gruplar da öğrenciler, okul toplulukları,  yerel ve ulusal toplumlar vardır.

Ayrıca kültürlerarası farklılıkların üstesinden gelmek ve onların Avrupa kimliğini güçlendirme konusunda etkileri de olacaktır.

Gidilecek Ülkeler: Almanya – Macaristan – Slovenya – Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti

Proje Bütçesi: 31470 Euro

02 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR