İl Sağlık Müdürlüğü’ne 6 ambulans kiralanacak

İl Sağlık Müdürlüğü’nün ambulans talebi, İl Genel Meclisi’nin Mart dönemi birinci birleşiminde AKP ile CHP Grubu arasında tartışmalara sebep oldu. Can...

BÜYÜT

İl Sağlık Müdürlüğü’nün ambulans talebi, İl Genel Meclisi’nin Mart dönemi birinci birleşiminde AKP ile CHP Grubu arasında tartışmalara sebep oldu. Can tartışmalarının yapıldığı toplantıda 6 ambulans kiralanması kararlaştırıldı.

İl Genel Meclisi, 2011 dönemi Mart ayı birinci birleşimi dün yapıldı. İl Sağlık Müdürlüğü’nün “Ambulans alımı Projesi”nde bulunan 300 bin TL ödeneğin, ambulans kiralama işlerinde kullanılmak üzere “Taşıt Kiralama Giderleri” harcama kalemine aktarılması yönünde tek gündem maddemsi üzerinde görüşmeler yapıldı. Gündem öncesi İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık, ambulans kiralama konusunda görüşlerini belirtti. Aydınlık, “Ambulans kiralama işi kurum için daha yararlıdır. Bize ait bir ambulans arıza yaptığında o ambulans en az bir ay hizmet dışı kalıyor. Ama kiralanan bir ambulans arıza yaptığında firma hemen yeni bir ambulans tahsis ediyor kuruma. Can taşıyoruz, canın ertelenmesi olmaz. Bizim için bu daha ekonomik ve kullanışlıdır” dedi. Ambulans alım projesinde satın alınacak ambulansların kiralamaya dönüştürülmesini talep eden İl Sağlık Müdürü Hasan Aydınlık, yapılan değişiklikle ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi. Aydınlık, Kocaeli genelinde kuruma bağlı 24 ambulans bulunduğunu açıkladı.

5 YILDA HİZMET DIŞI
Aydınlık, “Bir yıl içinde bir ambulans 100 bin kilometre yol yapıyor. 5 yılını dolduran bir ambulans hizmet dışı kalıyor ve sürekli arıza yapıyor. Bu konuda hasta taşıyan birçok ambulansımız ne yazık ki yolda kalıyor. Bu ambulansı tamir için gönderdiğimizde de bir ay hizmet dışı kalıyor. Ciddi sorun yaşıyoruz. Kiralık olsa arıza yapanın yerine firma hemen yeni bir ambulans gönderiyor ve hizmetimize ara verilmeden devam ederiz. Sadece geçen yıl bir ambulans 51 bin vakaya gitmiştir. Bu çok önemli bir rakamdır” dedi. CHP ve AKP’li meclis üyeleri arasında yaşanan tartışmayı meclis başkanı Ali Ayaz engelledi. Ayaz İl Sağlık Müdürlüğü’nün 6 ambulansın kiralaması talebini oylamaya sundu. Oylamada AKP grubu olur oyu kullanırken, CHP ret oyu verdi. Sağlık İl Müdürlüğü’ne bir yıllığına kiralanacak 6 ambulans için yapılan oylama mecliste oy çokluğuyla kabul edildi. Sağlık İl Müdürlüğü’ne tam donanımlı 6 yeni ambulans önümüzdeki günlerde kiralanacak.

01 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR